فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رئیس جمهور افغانستان نشر مجدد کاریکاتور پیامبر اسلام را شدیداً محکوم کرد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان نشر مجدد کاریکاتور حضرت محمد پیامبر اسلام، توسط مجله فرانسوی «شارلی ابدو» شدیداً محکوم کرد.

  به گزارش العربیه، سایت کاخ ریاست جمهوری افغانستان روز شنبه ۱۷ جنوری ۲۰۱۵ با انتشار خبرنامه‌ای نوشت، اشرف غنی نشر مجدد کاریکاتور حضرت محمد را توهین به مقدسات و اهانت بزرگ به دین مقدس اسلام و مسلمانان جهان خوانده است.

  در این خبرنامه آمده است: «رئیس جمهور به نمایندگی از ملت مسلمان افغانستان این عمل توهین آمیز را تقبیح کرده و خاطر نشان نمود که توهین به مقدسات، یک عمل کاملاً غیر مسئولانه است. آزادی بیان باید به شکل سازندهء آن برای همزیستی مسالمت آمیز و تفاهم بیشترمیان ادیان به کار گرفته شود.»

  براساس خبرنامه‌ای مذکور، آقای غنی گفته‌است، افغانستان نسبت به هر کشور دیگر، سال‌ها از جنگ و خشونت رنج برده است، بنا ضرورت به تفاهم و همزیستی مسالمت آمیز میان همه مردمان جهان را بیشتر از هر ملت دیگر، درک می‌کند.

  هفته نامه «شارلی ابدو» چگونه هفته نامه ای است؟

  هفته نامه «شارلی ابدو» مجله‌ای جنجالی است که بار‌ها با چاپ و انتشار کارتن‌های طنزآمیز جنجال آفریده است. آخرین کاریکاتور این هفته نامه از ابوبکر البغدادی خلیفه خود خوانده داعش است.

  این هفته نامه در سال ۲۰۱۱ نیز با بمب گذاری در دفترش مورد حمله قرار گرفت. این حمله پس از آن صورت گرفت که این هفته نامه نوشت که سردبیر شماره آینده این مجله «حضرت محمد» خواهد بود و همراه با این خبر کاریکاتوری از آن حضرت را در صفحه اول خود منتشر کرد.

  این مجله در سال ۲۰۱۳ یک شماره ۶۴ صفحه‌ای زندگی حضرت محمد را به شکل کاریکاتور منتشر کرد.

  این هفته نامه اخیراً، مورد حمله مردان مسلح قرار گرفت که در نتیجه ۱۲ نفر به شمول شماری از کارکنان تحریریه این نشریه کشته شدند.

  هفته نامه شارلی ابدو، روز چهارشنبه هفته گذشته نیز، روی جلد شماره جدید‌اش، با عنوان «همه چیز عفو شده» شامل کاریکاتوری از پیامبر اسلام همراه با جمله «من شارلی هستم» چاپ شد. این شعار همبستگی با کارکنان این نشریه و نشانه حمایت از حق آزادی بیان خوانده شده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران