فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پایان سفر رییس جمهوری افغانستان به امارات متحده عربی

  منبع: دبى – العربيه.نت فارسى

  محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان با والا حضرت شیخ محمدبن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح امارات در مورد گسترش روابط دو جانبه گفتگو کرد.

  به گزارش العربیه به نقل از خبرنامه‌ای ارگ ریاست جمهوری افغانستان، اشرف غنی در این دیدار گفت: «ما به گسترش همکاری‌های مشترک با امارات متحده عربی بخصوص در عرصه‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری آن کشور در افغانستان، علاقمند هستیم.»

  رییس جمهوری افغانستان در این دیدار از کمک دوامدار امارات متحده عربی به افغانستان ستایش کرده و گفت، کابل به سرمایه گذاری امارات به افغانستان نیازمند است.

  از سوی دیگر، والا حضرت شیخ محمد بن زاید آل نهیان گفت، امارات متحده عربی آمادهء هر گونه کمک و همکاری با افغانستان می‌باشد.

  اشرف غنی و هیئت همراه‌شان هنگام دیدار با امیر ابوظبی مورد استقبال گرم قرار گرفت.

  غنی: افغان‌های مقیم امارات با گذرنامه افغانی ویزای کار خواهند گرفت

  محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان با شماری از افغان‌های مقیم امارات متحده عربی دیدار کرده گفت: «ما با حکومت امارات متحده عربی به موافقت رسیده‌ایم که کارگران افغان پس از این مستقیماً به پاسپورت (گذرنامه) افغانی برای کار وارد امارات متحده عربی شوند.»  اشرف غنی از نتایج گفتگوشان با ولیعهد ابوظبی به افغان‌ها گفت، ملاقات با والا حضرت شیخ محمد بن زاید آل نهیان در فضای برادری و تعهد صورت گرفت و امیر ابوظبی برایم اطمینان داد که هرگونه کمک که در توان داشته باشند، با افغانستان انجام خواهند داد.

  اشرف غنی با افغان‌های مقیم امارات گفت: «مشکلات تانرا درک می‌کنم و باید وزارت امور خارجه برای افغان‌های مقیم امارات متحده عربی خدمتگذاری بیشتر را فراهم سازد.»

  اشرف غنی در سخنانش به روند صلح اشاره کرده افزود: «صلح تقاضای بنیادی و اساسی ماست؛ اگر در راه برقراری صلح سرم برود، آنرا فدا می‌کنم، اما صلح باید پایدار باشد و هر اختلاف باید از راه سیاسی حل گردد.»

  دیدار اشرف غنی با رییس و اعضای اتاق تجارت ابوظبی

  محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان با رییس و اعضای اتاق تجارت ابوظبی دیدار کرده گفت، افغانستان فرصتی مناسب برای سرمایه‌گذاری می‌باشد.

  اشرف غنی افزود: «فرصت‌های خوب سرمایه‌گذاری درافغانستان در تمام عرصه‌ها بخصوص مخابرات، استخراج نفت و گاز، سنگ مرمر، هوانوردی، زراعت بخصوص زعفران و سایر عرصه‌ها وجود دارد و از شما دعوت می‌کنیم که در این زمینه‌ها و بخش‌های دیگر در افغانستان سرمایه گذاری کنید.»

  رییس جمهور افغانستان در این دیدار تعهد کرد، از بین بردن فساد در عرصه معادن و تأمین امنیت سرمایه‌گذاران از برنامه‌های جدی و بنیادی حکومت جدید افغانستان می‌باشد.

  از سوی دیگر، رییس و اعضای اتاق تجارت ابوظبی تعهد کردند که در بخش‌های مختلف بخصوص در قسمت هوانوردی، مخابرات، معادن، نفت و گاز و زراعت سرمایه‌گذاری خواهند کرد.

  این افراد از رییس جمهور افغانستان خواستند، در بخش‌های تحکیم و گسترش روابط میان بازرگانان و سرمایه‌گذاران کابل- ابوظبی تلاش بیشتر کند.

  محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان بعد ازظهر روز دوشنبه هفته جاری طی سفر دو روزه به هدف گسترش روابط دوجانبه وارد امارات متحده عربی شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران