.
.
.

حامد کرزی: تروریزم ابزار رسیدن به اهداف نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حامد کرزی، رییس جمهور پیشین افغانستان اعلام کرد، کشورهای منطقه نباید از شبکه‌های تروریستی به عنوان یک ابزار برای رسیدن اهدافشان نگاه کنند.

به گزارش العربیه به نقل از روزنامه وال ستریت ژورنال، حامد کرزی تاکید کرده‌است، کشورهای که از شبکه‌های هراس افگنی حمایت ‌می‌کنند، بدانند که روزی این شبکه‌ها علیه‌‌ همان کشور‌ها خواهند ایستاد.

رییس جمهور پیشین افغانستان گفته‌است، پاکستان باید در بخش مبارزه با هراس افگنی صادقانه همکاری کند زیرا تهدیدات هراس افگنان، مانند مار در آستین است.

این درحالی‌است که مقام‌های افغان همواره پاکستان را به حمایت از شبکه‌های تروریستی متهم کرده و تاکید کرده‌اند، پاکستان در بخش مبارزه با هراس افگنی صادق نیست. اما پاکستان این ادعا‌ها را رد می‌-کند.

عملیات مشترک کابل- اسلام آباد علیه هراس افگنی

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان روز یکشنبه هفته جاری با جنرال رضوان اختر، رییس سازمان استخبارات پاکستان در کابل دیدار کرد.

کاخ ریاست جمهوری با انتشار خبرنامه‌ای نوشت: «هر دو جانب در مورد تقویت مساعی مشترک دو کشور در امر مبارزه با تروریزم و افراطیت، برقراری صلح و ثبات در افغانستان، پاکستان و منطقه و سایر موضوعات مورد علاقه، بحث و تبادل نظر کردند.»

رییس سازمان استخبارات پاکستان در شرایطی وارد کابل شد که چندی پیش، سران احزاب سیاسی پاکستان نیز وارد کابل شده بودند و با رهبران افغانستان درمورد عملیات مشترک علیه شبکه‌های تروریستی در امتداد خط دیورند توافق کردند.

مقام‌های بلندرتبه پاکستانی بعد از حمله مرگبار به مدرسه نظامی در شهر پشاور پاکستان که بیش از ۱۳۰ کشته برجای گذاشت سفرهای زیادی به کابل انجام داده‌اند.

پاکستان تاکید دارد، کابل و اسلام آباد باید عملیات مشترک علیه شبکه‌های تروریستی در دوسوی خط دیورند راه‌اندازی کنند.