فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • گفتگوی‌ سران احزاب سیاسی پاکستان با رهبران افغانستان در کابل

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  رهبران افغانستان با سران احزاب سیاسی پاکستان که در حال دیدار از کابل هستند، از جمله محمود خان اچکزی، آفتاب احمد خان شیر پاو و سناتور افراسیاب ختک دیدار کردند.

  به گزارش العربیه به نقل از خبرنامه‌ای ارگ ریاست جمهوری افغانستان، این دیدار بعد از ظهر دیروز جمعه ۹ جنوری در ارگ ریاست جمهوری این کشور برگزار شد که موضوعات تقویت روابط دوجانبه، بهبود وضعیت امنیتی، رفع مشکلات مهاجران افغان در پاکستان و تلاش مشترک برای مبارزه با تروریزم محور اساسی این گفتگو‌ها را تشکیل می‌داد.

  سران احزاب سیاسی پاکستان به رهبران افغانستان گفتند، افغانستان و پاکستان با مشکلات مشترک مواجه هستند و برای حل این مشکلات نیاز به تلاش مشترک می‌باشد.

  این هیئت پاکستانی گفته‌است: «مردم به این باور رسیده‌اند که تروریست خوب و بد وجود ندارد و این پدیده نه تنها خطر برای دو کشور بلکه برای منطقه و جهان است.»

  از سوی دیگر، محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان گفت، حل مشکلات یاد شده زمان‌گیر بوده و موانع زیادی در این راستا وجود خواهد داشت، اما بخاطر حل آن حکومت جدید افغانستان مصمم است.

  غنی افزود: «به مشوره و اقدامات مشترک ادامه خواهیم داد و تلاش خواهیم کرد که تماس‌های بیشتر میان مردم دو کشور در تمام سطوح برقرار و تقویت گردد.»

  بعد از رایزنی‌های زیاد، سرانجام رهبران افغانستان با سران احزاب سیاسی پاکستان توافق کردند که در دو سوی خط دیورند عملیات مشترک علیه شبکه‌های تروریستی راه‌اندازی گردد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران