.
.
.

گفتگوی‌ سران احزاب سیاسی پاکستان با رهبران افغانستان در کابل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رهبران افغانستان با سران احزاب سیاسی پاکستان که در حال دیدار از کابل هستند، از جمله محمود خان اچکزی، آفتاب احمد خان شیر پاو و سناتور افراسیاب ختک دیدار کردند.

به گزارش العربیه به نقل از خبرنامه‌ای ارگ ریاست جمهوری افغانستان، این دیدار بعد از ظهر دیروز جمعه ۹ جنوری در ارگ ریاست جمهوری این کشور برگزار شد که موضوعات تقویت روابط دوجانبه، بهبود وضعیت امنیتی، رفع مشکلات مهاجران افغان در پاکستان و تلاش مشترک برای مبارزه با تروریزم محور اساسی این گفتگو‌ها را تشکیل می‌داد.

سران احزاب سیاسی پاکستان به رهبران افغانستان گفتند، افغانستان و پاکستان با مشکلات مشترک مواجه هستند و برای حل این مشکلات نیاز به تلاش مشترک می‌باشد.

این هیئت پاکستانی گفته‌است: «مردم به این باور رسیده‌اند که تروریست خوب و بد وجود ندارد و این پدیده نه تنها خطر برای دو کشور بلکه برای منطقه و جهان است.»

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان گفت، حل مشکلات یاد شده زمان‌گیر بوده و موانع زیادی در این راستا وجود خواهد داشت، اما بخاطر حل آن حکومت جدید افغانستان مصمم است.

غنی افزود: «به مشوره و اقدامات مشترک ادامه خواهیم داد و تلاش خواهیم کرد که تماس‌های بیشتر میان مردم دو کشور در تمام سطوح برقرار و تقویت گردد.»

بعد از رایزنی‌های زیاد، سرانجام رهبران افغانستان با سران احزاب سیاسی پاکستان توافق کردند که در دو سوی خط دیورند عملیات مشترک علیه شبکه‌های تروریستی راه‌اندازی گردد.