.
.
.

تظاهرات گسترده درکابل علیه سفر رهبر جمعیت علمای پاکستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ده‌ها تن از فعالان جامعه مدنی افغانستان روز پنجشنبه ۰۸ جنوری ۲۰۱۵ در پیوند به سفر مولانا فضل الرحمان، رهبر جمعیت علمای پاکستان به افغانستان دست به تظاهرات زدند.

به گزارش العربیه به نقل از منابع خبری کابل، قرار بود امروز پنجشنبه سران احزاب سیاسی و مذهبی پاکستان وارد افغانستان شوند که ملا فضل الرحمان نیز در ترکیب این هیئت پاکستانی می‌باشد.

اما معترضان خشمگین در کابل گفتند، ملا فضل الرحمان پدر معنوی طالبان است و حکومت افغانستان نباید اجازه دهد که ملا فضل الرحمان وارد این کشور شود.

معترضان اعلام کردند: «از طالبان جنایت از فضل‌الرحمان حمایت؛ ملا فضل‌الرحمان قاتل است، فضل‌الرحمان دشمن دین و خداست و راه بهشت در افغانستان نیست».

این معترضان با صدور قطعنامه‌ای گفتند: «حضور ملا فضل الرحمان، بی‌حرمتی به خاک‌ ما و بی‌عزتی در برابر مردم است. پذیرایی او (ملا فضل الرحمان) احترام به دشمنی‌ست که هیچ مرزی را برای ریزاندن خون مردم افغانستان قایل نیست.»

کابران افغان در شبکه‌های اجتماعی از جمله فیسبوک نیز درمورد سفر ملا فضل الرحمان در افغانستان شدیداً انتقاد کرده‌اند.

منابع خبری افغانستان گزارش داده‌اند، که ملا فضل الرحمان، رهبر جمعیت علمای پاکستان در دیدار با رییس جمهور اشرف غنی در اسلام آباد گفته بود، جنگ در افغانستان جایز است، تا زمانیکه نیروهای خارجی در افغانستان باشند این کشور به ثبات نخواهد رسید.

از سوی دیگر، نظیف الله سالارزی، سخنگوی رییس جمهور افغانستان گفت، سران احزاب سیاسی و مذهبی پاکستان به دعوت رسمی رییس جمهور اشرف غنی صورت می‌گیرد.

سالارزی افزود، این هیئت پاکستانی به هدف بهبود روابط کابل- اسلام آباد و گفتگو در مورد چگونگی مبارزه با تروریزم به کابل می‌آیند.