.
.
.

فعالیت بیش از ۵۰ گروه تروریستی در شهر هرات افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام‌های امنیتی ولایت هرات روز یکشنبه ۲۱ دسامبر ۲۰۱۴ از فعالیت بیش از ۵۰ گروه از مخالفان مسلح دولت در این ولایت خبر دادند.

براساس گزارش شماری از رسانه‌های افغانستان، عبدالروف احمدی، سخنگوی فرماندهی پلیس هرات گفته است، بیش از ۵۰ گروه مخالفان مسلح در این ولایت فعالیت دارند که هر گروه متشکل از۱۰ الی ۲۰ نفر می‌باشد.

احمدی افزود، این گروه‌ها در کشتار سیستماتیک، سرقت، اختطاف و اخاذی دست دارند که تاکنون ۱۴ گروه از این مخالفان به روند صلح پیوسته‌اند.

سخنگوی فرماندهی پلیس هرات از مخالفان مسلح دولت خواست، به روند صلح بپیوندند در غیر آن با حملات سنگین نظامی روبرو خواهند شد.

از سوی دیگر، عبدالروف احمدی به افزایش ترورهای اخیر در شهر هرات اشاره نموده گفت، در جریان پنج ماه اخیر، ۲۱ واقعه ترور در این شهر رخ داده است.

احمدی افزود، تا کنون عاملان ۱۳ مورد ترور در شهر هرات شناسایی و بازداشت شده‌اند که انگیزه بیشتر این رویداد‌ها، موجودیت اختلاف‌ها و خصومت‌های شخصی و خانوادگی بوده است.

سخنگوی فرماندهی پلیس هرات تایید کرد، از اول سال جاری خورشیدی تاکنون ۵۸۰ تن به اتهام چاقو کشی و بی‌بند و باری توسط پلیس دستگیر شدند که دوسیه‌‌هایشان به ادارات عدلی و قضایی فرستاده شده است.

ولایت هرات در غرب افغانستان یکی از ولایت‌های کلیدی و تجارتی به شمار می‌رود که اخیراً افزایش ترورهای زنجیره‌ای و کشتار سیستماتیک سبب نگرانی بزرگ برای باشندگان این ولایت شده است.