.
.
.

هشدار غنی به طالبان: بس است، ما هرگز تسلیم ترور نمی شویم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان روز یکشنبه 14 دسامبر 2014 با الفاظ بسیار تٌند خطاب به طالبان گفت:" بس است، ما هرگز تسلیم ترور نمی شویم."

به گزارش العربیه، اشرف غنی امروز یکشنبه در مراسم تجلیل از روز جهانی حقوق بشر در کابل افزود: "ما هیچ وقت تسلیم ترور نمی‌شویم؛ صلح یک ضرورت برای همه ما است. منطقه باید این را درک کند که هیچ چیز خوب یا بدی در ترور وجود ندارد."

رییس جمهوری افغانستان علاوه کرد: "خشونت و ترور برای ما پذیرفتنی نیست، ما هر نوع شکنجه را محکوم می‌کنیم."

هرچند در این روزها میزان حملات انتحاری و انفجاری در شهر کابل وشماری از ولایت های افغانستان افزایش یافته است اما اشرف غنی گفت، حکومت وحدت ملی "نماد وحدت این کشور است" و مردم فکر نکنند که این حکومت ناکام خواهد بود.

آلمان: نیروهای خارجی در خروج از افغانستان عجله نکنند

اورزوفون دیرلاین، وزیر دفاع آلمان در سفری به ولایت بلخ در شمال افغانستان گفت، نیروهای خارجی در خروج از افغانستان عجله نکنند.

وزیر دفاع آلمان در یک قرارگاه نظامی در ولایت بلخ افزود: "مأموریت باید تا آخر با احتیاط و همچنان با وقت کافی انجام گیرد".

این درحالیست که قرار است تا دو هفته دیگر، بیشتر سربازان خارجی افغانستان را ترک کنند و مسئولیت امنیتی سراسر این کشور به عهده ارتش افغان قرار گیرد.

ازسوی دیگر، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) اخیراً اعلام کرد، بعد ازسال 2014 میلادی 13 هزار سرباز ناتو در افغانستان می مانند.

آمریکا نیز اخیراً اعلام کرد که بعد ازسال 2014 میلادی 10800 سرباز آمریکایی در افغانستان باقی می مانند.

براساس منابع خبری افغانستان، سربازان باقیمانده خارجی در افغانستان فقط در بخش های آموزش و مشاوره دهی ارتش افغان فعالیت می کنند و مأموریت نظامی نخواهند داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم