فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • تلاش پاکستان برای دستگیری رهبر داعش در منطقه

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  منابع خبری پاکستان روز چهارشنبه 10 دسامبر 2014 گزارش دادند که مقام های پاکستانی تلاش دارند با همکاری افغانستان و آمریکا، رهبر گروه داعش در منطقه را دستگیر کنند.

  پاکستان گفته است، عبدالغنی مسلم دوست، موظف شده است که شاخه گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) را در کشورهای ایران، افغانستان، هند، پاکستان و کشورهای آسیای میانه رهبری کند.

  مقام های پاکستانی مدعی اند عبدالغنی مسلم دوست از شهروندان افغانستان است که چند سال در بازداشتگاه های گوانتانامو و پاکستان به سر می برد و اخیراً رهبری گروه داعش را در سطح منطقه به عهده گرفته است.

  این در حالی است که در گذشته نیز، گزارش های درباره حضور گروه داعش در ولایت های هلمند و غزنی افغانستان منتشر شده بود.

  از سوی دیگر، منابع خبری پاکستان چند ماه پیش گزارش داده بودند که شماری از فرماندهان طالبان پاکستان و لشکر طیبه در این کشور نیز با گروه داعش بیعت کرده و پرچم این گروه را برافراشتند.

  گروه دولت اسلامی عراق و شام(داعش) یکی از گروه های بسیار خطرناک تروریستی است که به صورت خاص امنیت منطقه و بصورت عام امنیت جهان را تهدید می کند.

  گروه داعش در حال حاضر بخش های وسیع از کشورهای سوریه و عراق را در کنترل دارد و تلاش می کند دامنه فعالیت هایش را در شماری از کشورهای آسیایی از جمله افغانستان و پاکستان هم گسترش دهد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران