.
.
.

کابل معاون رهبر پیشین طالبان پاکستان را به اسلام آباد تحویل داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دولت افغانستان، لطیف الله محسود، یکی از رهبران کلیدی طالبان و معاون حکیم الله محسود، رهبر پیشین طالبان پاکستانی را به مقام های این کشور تحویل داد.

رسانه های پاکستانی روز یکشنبه 07 دسامبر 2014 گزارش دادند، لطیف الله محسود، یکی از رهبران کلیدی طالبان پاکستانی در حدود دو سال پیش در افغانستان دستگیر شده بود.

براساس گزارش ها، نیروهای امنیتی افغان و آمریکایی در حدود دو سال پیش در یک عملیات مشترک لطیف الله محسود را در افغانستان دستگیر کرده بودند که دولت افغانستان به تازگی این فرمانده ارشد طالبان پاکستانی را با سه طالب دیگر به مقام های پاکستان سپرده است.

منابع دولتی افغانستان تاکنون دراین زمینه چیزی نگفته اند؛ اما منابع خبری افغانستان نوشته اند، سپردن لطیف الله محسود به پاکستان، قسمتی از آغاز فصل جدید در روابط کابل- اسلام آباد می باشد.

ازسوی دیگر، قرار است کشور چین به هدف فراهم کردن صلح در افغانستان و آوردن ثبات در منطقه در مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و گروه طالبان میانجگری کند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان هفته گذشته در برلین آلمان گفته بود: " چین به عنوان یک شریک بین المللی افغانستان با مسئولیت عمل می‌کند. و افغانستان از گفتگو استقبال می‌کند. بویژه که چین دوستی دیرینه با پاکستان دارد و ما از وزنه و نقش آن کشور (چین) برای ایجاد صلح استفاده می‌کنیم."

اشرف غنی افزوده بود، چین روابط بسیار نزدیک و دیرینه با پاکستان دارد و اقدام چین در راستای آوردن صلح در افغانستان و ثبات در منطقه مؤثر باشد.