.
.
.

رهبران افغانستان: همکاری ناتو با ارتش افغان یک نیاز است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمداشرف غنی، رییس جمهور افغانستان روز سه شنبه 02 دسامبر 2014 در نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ناتو در بروکسل گفت، حکومت وحدت ملی افغانستان اصلاحات بنیادین را در راستای حکومتداری خوب، تشکیل کابینه و از بین بردن فساد اداری بوجود خواهد آورد.

به گزارش العربیه، اشرف غنی افزود، در کابینه جدید افغانستان چهار زن نیز حضور دارد که تمام اعضای کابینه چهره های جدید هستند و براساس شایستگی و توانایی انتخاب شده اند.

رییس جمهور افغانستان در این نشست ناتو تاکید کرد، یکی از اهداف حکومت وحدت ملی افغانستان ایجاد اقتصاد رقابتی است تا این اقتصاد بتواند برای حل نیازمندی¬ها و از بین بردن فقر اقتصادی در این کشور کمک کند.

از سوی دیگر، عبدالله عبدالله، رییس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان از همکاری ناتو با افغانستان ستایش کرده و گفت، ارتش افغان هنوزهم به همکاری اقتصادی و آموزشی ناتو نیازمند است.

عبدالله از ناتو خواست، بعد ازسال 2014 میلادی همکاری اقتصادی خودرا با نیروهای امنیتی افغان ادامه دهد تا توانایی و ظرفیت ارتش افغان بیشتر ارتقاء یابد.

فصل جدید روابط ناتو- کابل در راه است

جنس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو یکبار دیگر به پایان مأموریت نظامی ناتو درختم ماه جاری میلادی تاکید کرده و گفت، تا یکماه دیگر فعالیت نظامی سربازان ناتو در افغانستان به پایان می رسد اما همکاری ناتو دربخش های آموزش، مشاوره و حمایت از ارتش افغان ادامه می یابد.

دبیرکل ناتو گفت، با ختم مأموریت نظامی ناتو، فصل جدید در روابط ناتو با کابل بوجود خواهد آمد و "حمایت قاطع" ناتو از ارتش افغان از روز اول سال 2015 میلادی آغاز خواهد شد.

نشست وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) روز سه شنبه 02 دسامبر درشهر بروکسل پایتخت کشور بلژیک برگزار شد.

در بخش اول این نشست بحث در مورد اوضاع کشور اوکراین بود و در بخش دوم در مورد ختم مأموریت نظامی ناتو در افغانستان و چگونگی همکاری ناتو بعد از سال 2014 با ارتش افغان بحث صورت گرفت.