.
.
.

رییس جمهور افغانستان با هیئت کنگره آمریکا دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان روز یکشنبه 23 نوامبر 2014 با هیأت شش نفری کنگره آمریکا در کابل دیدار کرد.

به گزارش العربیه به نقل از خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان، اشرف غنی دراین دیدار درمورد تجهیز نیروهای امنیتی افغان و ادامه کمک های آمریکا با این هیئت گفتگو کرده است.

رییس جمهور افغانستان از همکاری آمریکا دربخش های مختلف با افغانستان ستایش کرده و تاکید نمود، آمریکا باید همکاری هایش را دربخش تجهیزات ارتش افغان گسترش دهد.

ازسوی دیگر، راب ویتمن، عضو کمیته نیروهای مسلح و رییس این هیئت شش نفری کنگره آمریکا در دیدارش با اشرف غنی تعهد کرد که آمریکا به تعهدات خود درقبال حمایت از حکومت جدید افغانستان وفادار می باشد.

ویتمن افزود، آمریکا به همکاری هایش دربخش های مختلف و تجهیزات نیروهای امنیتی افغان ادامه می دهد.

اوباما: با تمام قدرت از افغانستان حمایت می کنیم

باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا دو ماه پیش بعد از امضای پیمان امنیتی کابل- واشنگتن گفته بود، آمریکا با تمام قدرت سیاسی و اقتصادی اش از حکومت جدید افغانستان حمایت می کند.

کاخ سفید درخبرنامه ای نوشت:"اوباما گفته است که با امضای این سند، امریکا در آموزش و پشتیبانی نیروهای امنیتی افغانستان سهم فعال خواهد گرفت. آمریکا بر همکاری هایش با حکومت تازه افغانستان متعهد است و این پیمان امنیتی سبب حفظ حاکمیت، تأمین صلح و ثبات در این کشور خواهد شد."

آمریکا: ارتش افغان را با چرخبال های مدرن مجهز می سازیم

ازسوی دیگر، پنتاگون یا وزارت دفاع آمریکا روز سه شنبه 07 اکتبر 2014 نیز اعلام کرده بود، آمریکا ارتش افغان را با سلاح های مدرن و چرخبال های "530 FMD" مجهز می سازد.

این وزارت با انتشار خبرنامه ای نوشت، این چرخبال ها برای آموزش پیلوت های (خلبان ها) افغان فرستاده می شوند و در جریان آموزش از این چرخبال ها برای هدف قراردادن مخالفان مسلح دولت نیز استفاده خواهد شد.

درخبرنامه مذکور آمده بود:"قرار است در اواسط سال 2015 ميلادی، شش فروند از این چرخ بال ها، به افغانستان فرستاده شود."