.
.
.

فرمان محرمانۀ اوباما: حضور سربازان آمریکایی در افغانستان تمدید شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا درتازه ترین فرمان محرمانه اش دستور داد، که حضور سربازان آمریکایی در افغانستان برای یک سال تمدید شده است.

به گزارش العربیه، رسانه های آمریکایی روز شنبه 22 نوامبر 2014 گزارش دادند، اوباما اخیراٌ فرمان محرمانه‌یی را امضا کرده که بر بنیاد آن، سربازان آمریکایی تا ختم سال 2015 میلادی در افغانستان باقی می مانند.

اوباما در فرمان محرمانه اش اجازه داده است، سربازان آمریکایی از آغاز سال 2015 میلادی گروه های تروریستی که منافع آمریکا را تهدید می کنند آماج قرار دهند.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت، براساس فرمان محرمانه اوباما، ازسال 2015 میلادی سربازان آمریکایی با جت های جنگی و بمب افکن ها، بیشتر مجهز شده و گروه های تروریستی را مورد حمله قرار میدهند.

این درحالیست که باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا درماه مه سال جاری میلادی رسماً اعلام کرده بود که بعد از سال 2014 میلادی 9800 سرباز آمریکایی در افغانستان باقی می مانند.

اما این سربازان تا سال 2016 به گونه تدریجی از این کشور بیرون خواهند شد و بعد ازسال 2016 فقط 1000 سرباز آمریکایی برای مشاوره به ارتش افغان و تأمین امنیت اماکن دیپلماتیک آمریکایی دراین کشور باقی خواهند ماند.