.
.
.

حمله مهاجمان انتحاری به یک مهمانخانه در کابل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

چهار مهاجم انتحاری ناوقت شامگاه چهارشنبه 19 نوامبر 2014 به یک مهمانخانه در ناحیه نهم شهر کابل پایتخت افغانستان حمله کردند.

به گزارش العربیه به نقل از ایوب سالنگی، معاون امنیتی وزارت داخله(کشور) افغانستان، چهار مهاجم انتحاری به یک مهمانخانه در شرق کابل حمله کردند که براثر درگیری ارتش افغان تمام مهاجمان انتحاری کشته شدند.

سالنگی افزود، دراین درگیری به افراد غیرنظامی و شهروندان خارجی کدام آسیبی نرسیده است.

ازسوی دیگر، حشمت الله ستانکزی، سخنگوی فرماندهی پلیس کابل این خبر را تایید کرده گفت: "ساعت 9:00 شب به وقت کابل یک مهاجم انتحاری مواد منفجره همراه اش را در سه راهی گمرک مربوط به ناحیه نهم امنیتی شهر کابل انفجار داد."

درهمین حال، منابع خبری افغانستان گزارش دادند که این رویداد در برابر مهمانخانه "گرین بلیج" شهر کابل رخ داده است.

گزارش های تایید نشده وجود دارند که درحال حاضر درگیری مسلحانه میان نیروهای افغان و مهاجمان انتحاری ادامه دارد.

ازسوی دیگر، دراین روزها میزان حملات انتحاری و انفجاری در کابل و شماری از شهرهای مهم افغانستان افزایش یافته است که گروه طالبان بیشترین مسئولیت این حملات را به عهده می گیرد.

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان روز چهارشنبه 19 نوامبر اعلام کرد، حملات انتحاری در شهرهای مهم افغانستان 68 درصد افزایش یافته است.

هر چند افغانستان در حدود دوماه پیش، با آمریکا و ناتو پیمان امنیتی امضاء کرد که گروه طالبان دراین زمینه واکنش بسیار شدید نشان داده و اعلام کرد، حملات انتحاری و انفجاری این گروه در افغانستان افزایش خواهد یافت.