.
.
.

حمله انتحاری به کاروان نیروهای آمریکایی در ننگرهار افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کاروان نیروهای خارجی بامداد روز پنجشنبه 13 نوامبر 2014 در ولایت ننگرهار افغانستان آماج یک حمله انتحاری قرار گرفت.

به گزارش العربیه به نقل از منابع دولتی ولایت ننگرهار، مهاجم انتحاری با استفاده از موتر باربری(خودرو) مواد منفجره همراه اش را در نزدیکی کاروان نیروهای خارجی انفجار داد.

اما احمدضیا عبدالزی سخنگوی فرماندهی پلیس این ولایت میگوید:"انتحار كننده كه سوار بر يك ريكشا(سه چرخه) بود، ساعتي پيش(9:30 بامداد امروز) در ساحه رينگ رود شهر جلال آباد (مرکز ولایت ننگرهار) از سوي نيروهاي خارجي مورد شناسايي قرار گرفت وپيش از آنكه مواد همراهش را منفجر كند، از اثر شليك اين نيروها ازپا درآمد."

سخنگوی فرماندهی پلیس ولایت ننگرهار تایید کرد، دراین رویداد به سربازان خارجی و غیرنظامیان هیچ آسیبی نرسیده اند.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است و منابع خبری افغانستان گزارش داده اند، نیروهای که مورد این حمله انتحاری قرار گرفته اند سربازان آمریکایی می باشند.

ولایت ننگرهار درشرق افغانستان یکی از ولایت های ناآرام این کشور به شمار میرود که طالبان مسلح در شماری از ولسوالی های این ولایت حضور گسترده دارند.

در تازه ترین مورد، مقام های دولتی ولایت ننگرهار دیروز چهارشنبه اعلام کرده بودند که گروه طالبان درب 28 مدرسه را در ولسوالی "هسکه مینه" این ولایت بسته کرده است.

محمد آصف شینواری، سخنگوی معارف(آموزش و پرورش) ولایت ننگرهار دراین زمینه گفته است:"رها سازی زندانیان طالب از ولایت ننگرهار، باز نمودن راه‌های بسته شده به روی آنان و انتقال ادویه به کلینیک‌های طالبان از جمله پیش شرط های طالبان برای بازکردن این مدارس اند."