.
.
.

استخبارات آلمان رازهای خود را در افغانستان افشاء کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رسانه های آلمانی روز چهارشنبه 05 نوامبر 2014 به نقل از اداره استخبارات (اطلاعات) خارجی آلمان گزارش دادند که ازسال 2011 میلادی تا کنون از 19 سوقصد علیه سربازان آلمانی در افغانستان جلوگیری شده است.

گیرهارد شیندلر، رییس اداره استخبارات خارجی آلمان(بی.ان.دی) گفته است، این اداره که حفاظت از سربازان آلمانی در خارج را نیز به عهده دارد، در ماموریت خود در افغانستان تقریباً 300 کارمند را در محل و در دفتر مرکزی خود توظیف کرده است.

گیرهارد شیندلر افزود:"ما بطور مثال مطلع می شویم که در کدام جاده یک بمب تازه جاسازی شده است. ما پس از این آگاهی هشدار می دهیم. همین هشدارها جان انسان ها را نجات می دهند".

منابع خبری آلمان به نقل از شیندلر اعلام کرده اند، فعالیت های استخبارات خارجی آلمان در رابطه با آزادی شهروندان آلمانی که در خارج ربوده شده اند، برای اولین بار ارقامی را ذکر کرد.

شیندلر گفته است:" در پنج سال گذشته ما در 30 مورد برای آزادی ربوده شدگان سهم داشته ایم. در چهار مورد ما محل بود وباش گروگان ها را تشخیص کرده ایم".

گیرهارد شیندلر ادامه داده است: "بی ان دی در همچو فعالیت ها سیستم کشف خود را متوجه قضیه‌ی مربوطه ساخته و تماس های لازم را برقرار می کند. این تماس ها با اداره‌های همکار در خارج و همچنان در صورت لزوم با خود ربایندگان صورت می گیرند".

اداره استخبارات خارجی آلمان درشرایطی این خبر را انتشار داده است که در حال حاضر 1500 سرباز این کشور در افغانستان مستقر هستند و علیه هراس افگنان می جنگند.