فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • چین برای بهبود روابط کابل- اسلام آباد یک هیئت امنیتی می فرستد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  کشور چین برای فراهم کردن صلح و حل تنش ها در روابط کابل – اسلام آباد، یک هیئت امنیتی به کشورهای افغانستان و پاکستان می فرستد.

  به گزارش العربیه به نقل از خبرنامه ای وزارت خارجه افغانستان، شین شی جی، شارژدافیر(کاردار) چین این موضوع را به عتیق الله عاطف مل، معاون وزارت خارجه افغانستان بیان کرده است.

  درخبرنامه مذکور آمده است، شین شی جی، در این مورد یک یادداشت "مهم" نیز به عتیق الله عاطف مل، داده است.

  وزارت خارجه افغانستان درخبرنامه اش نوشته است:"کشور دوست چین در تحکیم صلح و ثبات در افغانستان نقش بسیار مهمی را بازی کرده می تواند، چون روابط شان با کشورهمسایه جمهوری اسلامی پاکستان نیز خوب و دوستانه است."

  تاکنون بصورت دقیق معلوم نیست که این هیئت امنیتی چین چه وقت به افغانستان و پاکستان می آید اما منابع خبری افغانستان گزارش داده اند که هدف اساسی این هیئت، فراهم کردن صلح و مذاکره درمورد پایان دادن تنش ها در روابط کابل- اسلام آباد عنوان شده است.

  براساس منابع مذکور، هیئت امنیتی چین، اول وارد کشور پاکستان می شود بعداً به افغانستان می آید.

  این درحالیست که محمد اشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان به تازگی درنخستین سفر خارجی اش عازم کشور چین شد و چهار توافقنامه دربخش های امنیتی، اقتصادی و سیاسی با کشور چین امضاء کرد.

  مقام های چینی در دیدار با اشرف غنی قول داد که پکن در راستای حمایت از پروسه صلح افغانستان و حل تنش های کابل - اسلام آباد همکاری می کند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران