فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • دولت افغانستان: رسانه ها در تبلیغات از زنان استفاده ابزاری نکنند

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان روز یکشنبه 02 نوامبر2014 از تمام رسانه های افغانستان خواست که برای اعلانات بازرگانی از زنان استفاده تجارتی و ابزاری نشود.

  به گزارش العربیه، این وزارت روز یکشنبه با انتشار خبرنامه ای نوشت، رسانه های افغانستان نباید هرگونه تبلیغات بازرگانی را نشر و پخش کنند.

  درخبرنامه وزارت مذکور آمده است: "آگهی‌های تجارتی که درآن حضور مفشن (مدرن) بانوان صرفاً جنبه تزئینی داشته و از آنان به عنوان ابزار کسب درآمد و شهرت استفاده می‌شود، در حقیقت تبلیغ تنزل جایگاه رفیع زن افغان است."

  این وزارت ادامه داده است: "آگهی‌های تجارتی که کالای مادی را به قیمت تخریب فرهنگی و ترویج فرهنگ بی‌بندوباری تبلیغ می‌کند، افکار و اخلاق جوانان را به بیراهه می‌کشاند، نیز ممنوع است."

  در زمان حکومت حامد کرزی، رییس جمهور پیشین افغانستان شرایط برای رشد رسانه ها و فعالیت های تجارتی دراین کشور بیشتر مساعد گردید که عکس و تصاویر زنان، بیشتر محور تبلیغات کالای های مادی در رسانه ها، شرکت های مخابراتی، بانکها و... قرار گرفتند.

  براساس منابع اطلاعاتی افغانستان، برای فعلاً در حدود دوهزار رسانه دیداری، نوشتاری و شنیداری در افغانستان فعالیت دارد. تعدادی از این رسانه ها از پول شخصی افراد و سرمایه گذاران، برخی توسط احزاب و گروه های سیاسی و چهره های متنفذ و شماری هم با کمک های خارجی فعالیت می کنند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران