.
.
.

پاکستان: فصل جدید برای تقویت روابط اسلام آباد با کابل در راه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های پاکستانی به تازگی اعلام کرده اند، قرار است یک فصل جدید برای تقویت روابط اسلام آباد با کابل باز شود.

به گزارش العربیه به نقل از خبرنامه ای وزارت خارجه پاکستان، سرتاج عزیز، مشاور امنیت ملی این کشور در دیدار با دنیل فیلدمن، فرستاده ویژه آمریکا برای افغانستان و پاکستان گفته است، پاکستان از حکومت وحدت ملی افغانستان حمایت کرده و خواهان همکاری و تقویت روابط میان اسلام آباد و کابل می باشد.

درخبرنامه ای مذکور آمده است:"دنیل فیلدمن، فرستاده ویژه امریکا برای افغانستان و پاکستان در دیدار با سرتاج عزیز در مورد چالش ها میان دو کشور بحث کرده است."

دراین خبرنامه به نقل از فیلدمن نوشته شده است:"افغانستان و پاکستان همواره در بخش های امنیتی، صلح و ثبات، اقتصاد، تجارت، بازسازی و همکاری منطقه ای مشکل داشته اند."

سرتاج عزیزبه نماینده ویژه آمریکا برای افغانستان و پاکستان گفته است، اشرف غنی احمدزی، رییس جمهور جدید افغانستان در آینده نزدیک به پاکستان سفر می کند تا مقام های هردو کشور روی همکاری در بخش های امنیتی، صلح وثبات، اقتصاد و بازسازی به توافق برسند.

چند هفته پیش، سرتاج عزیز، مشاور امنیت ملی نوازشریف نخست وزیر پاکستان به کابل آمد و دعوتنامه نوازشریف را به اشرف غنی سپرد تا در آینده نزدیک به پاکستان سفر کند.

منابع مطلع از ارگ ریاست جمهوری افغانستان درمورد زمان سفر اشرف غنی احمدزی به پاکستان، تاهنوز کدام خبری را انتشار نداده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم