.
.
.

اشرف غنی درچین: یکپارچگی آسیا علیه جهانی شدن نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اشرف غنی احمدزی، رییس جمهور افغانستان روز چهارشنبه 29 اکتبر 2014 در دانشگاه شینهوا شهر بیجینگ کشور چین تحت نام "یکپارچگی آینده قاره آسیا و نقش راه ابریشم در آن" سخنرانی کرده گفت، یکپارچگی آسیا علیه جهانی شدن نیست بلکه تبدیل کردن آسیا به یک مرکز همکاری می باشد.

به گزارش العربیه به نقل از سایت ارگ ریاست جمهوری افغانستان، اشرف غنی دراین سخنرانی اش گفت، چین همکار استراتیژیک افغانستان است و کابل خواستار گسترش روابط با این کشور می باشد.

اشرف غنی افزود:"جنوب آسیا یکی از کمترین مناطق منسجم جهان است اما انسجام داخلی آسیای شرقی با پیوند ها و تجارت میان کشورها گسترش یافته است."

رییس جمهور افغانستان ادامه داد:"منابع آبی افغانستان نه تنها برای ما از ارزش حیاتی برخوردارند بلکه این منابع برای منطقه نیز اهمیت دارند. ما درنظر داریم که افغانستان به مرکز تجارت انرژی برق مبدل گردد، و این برق وسیله ای خواهد بود برای تغییر و نقطۀ اتصال منطقه ما نیز خواهد شد."

اشرف غنی احمدزی در سخنرانی اش علاوه کرد:"افغانستان در قلب آسیا موقعیت دارد و نقطه اتصال چهار منطقه مهم آسیا را تشکیل میدهد."

برای نخستین بار، یک بانو عضو دادگاه عالی می شود

اشرف غنی احمدزی، رییس جمهور افغانستان درسخنرانی روز چهارشنبه در دانشگاه شینهوا چین گفت، برای نخستین بار در تاریخ افغانستان یک زن عضو دادگاه عالی این کشور می شود.

اشرف غنی احمدزی، رییس جمهور افغانستان دریک سفر چهار روزه شامگاه دوشنبه هفته جاری برای گسترش روابط تجارتی عازم کشور چین شد.

احمدزی روز سه شنبه هفته جاری چهار قرارداد همکاری در حوزه های امنیتی، اقتصادی و سیاسی با مقام های کشور چین به امضاء رساند.
براساس امضاء این قراردادها، مقام های سیاسی هردو کشور می توانند، پس از این بدون ویزا به کشورهای یکدیگر سفر کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم