.
.
.

ریاض و کابل روی گسترش روابط استراتژیک تعهد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

اشرف غنی احمدزی، رییس جمهور افغانستان بعد از ادای حج عمره با شاهزاده سلمان بن عبدالعزیر، ولیعهد پادشاهی سعودی و شماری از مقام های بلندرتبه آن کشور دیدار کرد.

به گزارش العربیه به نقل از سایت ارگ ریاست جمهوری افغانستان، اشرف غنی از کشور پادشاهی سعودی خواسته است که درچارچوب همکاری های منطقه ای، نقش مؤثر خودرا در تأمین صلح و ثبات در افغانستان ایفا کند.

در خبرنامه مذکور آمده است:" در این دیدار هر دو جانب روی موضوعات موافقتنامۀ همکاری های استراتیژیک، نقش پادشاهی سعودی در پروسه صلح و تحکیم ثبات در افغانستان در چوکات همکاری های منطقه ای، مسایل اقتصادی، مشکلات تاجران و کارگران افغان در پادشاهی سعودی و فراهم آوری امکانات برای رفع مشکلات حجاج افغانستان در جریان مراسم حج بحث صورت گرفت."

اشرف غنی و شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز تعهد کرده اند که روابط استراتژیک کابل و ریاض باید بیشتر گسترش یابد.

درهمین حال، شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز، ولیعهد پادشاهی سعودی گفته است که ریاض در بخش های مختلف کابل را حمایت می کند و ازهیچ تلاشی در راستای تأمین صلح و ثبات در افغانستان دریغ نخواهد کرد.

ولیعهد پادشاهی سعودی تاکید کرده است که کشورش خواستار گسترش روابط بیشتر با افغانستان است و پادشاهی سعودی درعرصه های مختلف افغانستان را همکاری خواهد کرد.

اشرف غنی احمدزی، رییس جمهور افغانستان با هیأت همراه اش روز شنبه هفته جاری برای ادای حج عمره عازم سعودی شد و قرار است فردا سه شنبه بمنظور گسترش روابط تجارتی رهسپار کشور چین گردد.