.
.
.

رییس قوه قضاییه افغانستان از مقام اش استعفا داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارگ ریاست جمهوری افغانستان روز پنجشنبه 23 اکتبر 2014 با انتشار خبرنامه ای نوشت، عبدالسلام عظیمی، رییس قوه قضاییه و رییس دادگاه عالی افغانستان از سمت اش استعفا داده است.

به گزارش العربیه به نقل از سایت ارگ ریاست جمهوری افغانستان، عبدالسلام عظیمی، روز گذشته استعفانامه خودرا به اشرف غنی احمدزی رییس جمهور این کشور سپرد و اشرف غنی امروز پنجشنبه استعفای اورا پذیرفت.

هرچند تاهنوز خبری درمورد علت استعفای رییس قوه قضایی این کشور انتشار نیافته است اما اشرف غنی احمدزی در روز مراسم تحلیف اش از دستگاه عدلی و قضایی افغانستان شدیداً انتقاد کرده و گفته بود، اصلاحات اساسی دراین دستگاه بوجود خواهد آمد.

اشرف غنی برای دادگاه عالی افغانستان ضرب الاجل تعیین کرد که درمدت یک ماه، تمامی دادگاه ها و قضات را برمحور" اصل مکافات و مجازات" بررسی نماید.

اشرف غنی درمراسم تحلیف اش تاکید کرده بود که ریشه های فساد به دستگاه عدلی و قضایی این کشور است و حکومت وحدت ملی با تمام قدرت اش تلاش خواهد کرد تا اصلاحات اساسی دراین دستگاه بوجود آید.

اما دادگاه عالی این کشور درمورد سخنان اشرف غنی واکنش شدید نشان داده و اعلام کرد:"ارشادات جناب رئیس جمهوری، اتهام وارده بر قوه قضائیه جمهوری اسلامی افغانستان که یقینا منبع معلوماتی آن فاقد هر گونه آگاهی بر امور قضا بوده، به شدت رد کرده و آنرا موثق نمی‌داند."

اشرف غنی احمدزی، رییس جمهوری افغانستان امروز پنجشنبه 23 اکتبر مدال دولتی عازی امان الله خان را به عبدالسلام عظیمی تقدیم کرد.