فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • پلیس شهر کابل هواداران گروه داعش را دستگیر کرد

  منبع: دبی، العربیه.نت فارسی

  مقام های وزارت داخله(کشور) افغانستان بعد ازظهر روز چهارشنبه 22 اکتبر 2014 تایید کردند که حامیان گروه داعش درشهر کابل دستگیر شده اند.

  به گزارش العربیه به نقل از نجیب دانش، معاون سخنگوی این وزارت، گروهی از حامیان گروه داعش درشهر کابل دستگیر شده اند.

  دانش از ارایه جزئیات بیشتر دراین زمینه خودداری کرده و گفت، اطلاعات بیشتر و جامع بعداً در دسترس رسانه ها قرار خواهد گرفت.

  این درحالیست که بامداد روز دوشنبه هفته جاری در شماری از دیوارهای اماکن پٌر ازدحام شهر کابل از جمله دیوار محوطه دانشگاه کابل شعارهای "زنده باد داعش" نوشته شده بود.

  شماری از دانشجویان دانشگاه کابل مدعی اند که این شعارها ازسوی شماری از دانشجویان افراطی دانشکده شرعیات دانشگاه کابل نوشته شده اند اما تاهنوز کدام منابع موثق دولتی این ادعا را تایید ویا رد نکرده اند.

  جنرال محمد ظاهر ظاهر، فرمانده پلیس کابل پس از انتشار این شعارها به رسانه ها گفت:"در صورتی که این شعارها مروج افراطی‌گرایی باشد و به کسی ضرر برساند ما جلو آن را می‌گیریم. در مورد داعش هرکس تبلیغ کند به دلیل اینکه داعش گروه آدمکش، جانی و قاتل است ما جلو آن را می‌گیریم."

  وزارت داخله افغانستان اعلام کرده است، براساس قانون این کشور حمایت از گروه داعش و یا مفکوره های داعشی جرم می باشد هرکسی دست به این عمل بزند دستگیر و مجازات خواهد شد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران