فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • امنیت ملی افغانستان: برادر رهبر شبکه حقانی دستگیر شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان روز پنجشنبه 16 اکتبر 2014 تایید کرد که برادر سراج الدین حقانی، رهبر شبکه حقانی دستگیر شده است.

  به گزارش العربیه به نقل از حسیب صدیقی سخنگوی این ریاست، نیروهای امنیت ملی افغانستان دریک عملیات ویژه دو عضو کلیدی شبکه حقانی را دستگیر کرده اند اما صدیقی درمورد مکان دستگیری آنان چیزی نگفت.

  سخنگوی ریاست امنیت ملی افغانستان تایید کرده است:"دو عضو کلیدی شبکه حقانی به شمول (انس حقانی) پسر جلال الدین حقانی که برادر اندر سراج الدین حقانی، سرکرده شبکه حقانی است و فرد دوم نیز حافظ رشید فرزند محمد عمر بازداشت شدند."

  صدیقی علاوه کرد که انس حقانی در تصمیم گیری های سیاسی و اقتصادی شبکه حقانی نقش کلیدی داشت و حافظ رشید فرزند محمد عمر یکی از فرماندهان نظامی شبکه حقانی، فعالیت های تروریستی این شبکه را در ولایت های شرقی افغانستان رهبری می نمود.

  شبکه حقانی یکی از بزرگترین شبکه های تروریستی به شمار میرود. براساس گزارش ها، پایگاه اصلی این شبکه درپاکستان می باشد و فعالیت های انفجاری و انتحاری این شبکه درافغانستان نیز گسترده است.

  شبکه حقانی در حملات مرگبار از جمله حمله به سفارت آمریکا درسال 2011 درکابل، حمله به هتل انترکانتیننتال درسال 2011 درکابل و سایر حملات انتحاری و انفجاری درافغانستان متهم می باشد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران