.
.
.

تلفات خونین ارتش افغان در درگیری با طالبان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های ولایت سرپل درشمال افغانستان بعد ازظهر روز دوشنبه 13 اکتبر 2014 تایید کردند که درنتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و طالبان 14 سرباز افغان کشته شده اند.

به گزارش العربیه به نقل از نورمحمد گلبهاری، فرمانده پلیس ولایت سرپل، درگیری میان ارتش افغان و طالبان ساعت 10 دیروز یکشنبه آغاز و تا ساعت 12 دیشب(شامگاه یکشنبه) ادامه یافت که درنتیجه 14 سرباز اردو و دو سرباز پلیس کشته شدند و 13 سرباز دیگر زخم برداشته اند.

درهمین حال، عبدالجبار حقبین، والی سرپل گفته است براثر درگیری میان ارتش افغان وطالبان در این ولایت 14 سرباز افغان کشته شدند و 17 سرباز دیگر زخم برداشته اند و شش سرباز دیگر درقید طالبان می باشند.

نور محمد گلبهاری، فرمانده پلیس ولایت سرپل گفته است که کاروان اکمالاتی نیروهای امنیتی افغان دیروز یکشنبه به ولسوالی کوهستانات ولایت سرپل اعزام شده بود که در راه برگشت در ساحه دره لغمان و علف سفید با کمین طالبان برخورده نمود.

ازسوی دیگر، عبدالجبار حقبین، والی سرپل میگوید که درگیری میان ارتش افغان و طالبان ساعت 11 دیروز یکشنبه آغاز شد و تا ساعت 2 بامداد روز دوشنبه ادامه یافت.

حقبین تایید کرد که دراین درگیری برعلاوه کشته شدن سربازان افغان 23 تن از طالبان نیز کشته شده اند و یک طالب دیگر زخم برداشته است.