.
.
.

اوباما از امضای پیمان امنیتی کابل و واشنگتن استقبال کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا از امضای پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن استقبال کرده و تعهد کرده است که آمریکا با تمام قدرت سیاسی و اقتصادی اش از حکومت جدید افغانستان حمایت می کند.

به گزارش العربیه، کاخ سفید آمریکا روز چهارشنبه 01 اکتبر 2014 با انتشار خبرنامه ای نوشت، امضای پیمان امنیتی میان کابل و واشنگتن صفحه تازه در روابط آمریکا با افغانستان باز خواهد کرد.

دراین خبرنامه آمده است:" اوباما گفته است که با امضای این سند، امریکا در آموزش و پشتیبانی نیروهای امنیتی افغانستان سهم فعال خواهد گرفت. آمریکا بر همکاری هایش با حکومت تازه افغانستان متعهد است و این پیمان امنیتی سبب حفظ حاکمیت، تامین صلح و ثبات در این کشور خواهد شد."

افغانستان دیروز سه شنبه پیمان امنیتی با آمریکا و ناتو امضا کرد و با امضا این دو سند تاریخی حضور سربازان خارجی بعد ازسال 2014 دراین کشور قانونی گردید.

این در حالیست که باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا درماه مه سال جاری میلادی رسماً اعلام کرده بود که بعد ازسال 2014 میلادی 9800 سرباز آمریکایی در افغانستان باقی می مانند اما این سربازان تا سال 2016 به گونه تدریجی از این کشور بیرون خواهند شد و بعد ازسال 2016 فقط 1000 سرباز آمریکایی برای مشاوره به ارتش افغان و تآمین امنیت اماکن دیپلماتیک آمریکایی دراین کشور باقی خواهند ماند.