.
.
.

کرزی حکم اعدام پنج عامل تجاوز جنسی حادثه پغمان کابل را امضا کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ایمل فیضی، سخنگوی حامد کرزی رییس جمهور افغانستان روز شنبه 27 سپتامبر 2014 تایید کرد که رییس جمهور کرزی حکم اعدام پنج تن از عاملان تجاوز جنسی گروهی حادثه پغمان کابل را امضا کرده است.

فیضی روز شنبه در صفحه ای تویترش نوشت:"رئیس جمهور کرزی حکم اعدام پنج مجرمی را که مرتکب تجاوز جنسی و آدم ربایی در پغمان شده بودند، امروز(شنبه) امضا کرد."

یکماه پیش یک گروه ده نفری با استفاده از لباس پلیس درمنطقه "ده عربان" ولسوالی پغمان درشمال غرب کابل در تاریکی شب چهار خودروی که از مراسم عروسی آمده بودند متوقف داده اموال آنان را غارت و به زنان شان تجاوز جنسی کردند.

پولیس کابل در عملیاتی پنج نفر از عاملان حادثه پغمان را بازداشت کرد و دو نفر دیگراز آنان از ولایت غزنی گرفتار و به کابل انتقال داده شدند.

پرونده تجاوز به زنان و سرقت از آنان در پغمان کابل در نخست از سوی دادستانی کل افغانستان مورد بررسی قرار گرفت و این داداگاه پرونده را به دادگاه ابتدایی کابل فرستاد.

دادگاه ابتدایی نیز در جلسه علنی با بررسی این پرونده، تمامی هفت نفر متهم این پرونده را به اعدام محکوم کرد.

دادگاه استیناف کابل پس از آن در جلسه علنی پس از شنود دفاعیه متهمان و بررسی پرونده آنها، پنج تن از این متهمان را به اشد مجازات (اعدام) محکوم کرد و دیگران اش از 15 تا 20 سال زندان محکوم شدند.