.
.
.

درجنگ وکشتار مرگبار غزنی افغانستان گروه داعش هم دست دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مقام های ولایت غزنی افغانستان روز شنبه 27 سپتامبر 2014 رسماً تایید کردند که درجنابت های بی رحمانه ولایت غزنی افرادی وابسته به گروه "داعش" نیز حضور دارند.

به گزارش العربیه، محمدعلی احمدی، معاون والی غزنی گفته است:"بخشی از نیروهای که تحت عنوان داعش در این ولایت میجنگند، خود را به ساحه جنگ در این ولسوالی رسانیده اند".

درهمین حال، منابع اطلاعاتی موثق از ولایت غزنی خبر داده اند که بیرق های سیاه رنگ مربوط به گروه داعش نیز در شماری از تپه های این ولایت نصب شده است.

مقام های امنیتی ولایت غزنی روز شنبه گفتند که درحال حاضر جنگ شدید میان طالبان و نیروهای امنیتی افغان در ولسوالی اجرستان این ولایت ادامه دارد و صدها تن از نیروی های کمکی افغان و خارجی از کابل به ولایت غزنی اعزام شده اند.

محمد علی احمدی، معاون ولایت غزنی دراین زمینه گفت:" در حال حاضر رویکرد جنگ به گونه صد درصد تغییر کرده و طالبان مهاجم حالت تدافعی به خود گرفته و نیروهای امنیتی در حال راه اندازی عملیات در منطقه هستند."

احمدی گفت، ولسوالی اجرستان تحت کنترول طالبان قرار نگرفته اما جنگ شدید در این ولسوالی ادامه دارد.

جنایت های بی رحمانه

مقام های ولایت غزنی گفته اند که گروه طالبان تاکنون بیش از صد نفر را کشته شده اند و 15 نفر دیگر را به شمول زنان و کودکان سر بریده اند.

اسدالله انصافی، آمر امنیت فرماندهی پلیس غزنی گفته است که طالبان 15 نفر را سربریدن و اجساد آنان را به آتش کشیده اند.

منابع امنیتی غزنی گفته اند که دراین درگیری بیش از 20 طالب کشته شده اند و 15 طالب دیگر زخم برداشته اند.

شماری از مردم غزنی میگویند، که طالبان بیش از 300 خانه مسکونی و خرمن گندم باشندگان ولسوالی اجرستان را نیز آتش زده اند.

ولسوالی اجرستان یکی از دورترین و ناامن ترین ولسوالی های ولایت غزنی به شمار میرود که 120 کیلومتر با مرکز این ولایت فاصله دارد.

گزارش های وجود دارد که درحال حاضر طالبان با مین گذاری مسیر رفت و آمد ولسوالی های جاغوری، مالستان، ناور و قره باغ ولایت غزنی را با مرکز قطع کرده اند.