.
.
.

کشته شدن بیش از ۱۰۰ نفر و سر بریدن ۱۵ نفر توسط طالبان در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مسئولان افغان اعلام کردند که شبه نظامیان گروه طالبان، به یک منطقه استراتژیک در اقلیمی در جنوب غربی کابل پایتخت افغانستان حمله کرده، ده‌ها نفر از ساکنان را کشتند و شماری را نیز سر بریدند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اسعدالله صافی معاون فرمانده پلیس اقلیم غزنی گفت که تماس با مسئولان پلیس منطقه اجرستان در غرب اقلیم، قطع شده است.

صافی پیش از این گفته بود که اگر کمک‌های فوری از سوی دولت مرکزی فرا نرسد، منطقه به دست شبه‌نظامیان طالبان خواهد افتاد.

جنگ در اجرستان، نشان دهنده حجم چالشی است که اشرف عبد الغنی رئیس جمهوری جدید افغانستان و نیروهای امنیتی این کشور در کنترل کشور با آن موجه هستند به ویژه این‌که نیروهای خارجی خود را برای خروج از افغانستان تا پایان سال جاری میلادی آماده می‌کنند.

در صورتی که حملات هوایی آمریکا متوقف شود، شبه نظامیان طالبان با شمار زیادی از نیرو، پایگاه‌های نظامی را با هدف تصرف آن‌ها، هدف حمله قرار خواهند داد.

اقلیم غزنی در اتوبان مرتبط کننده کابل پایتخت افغانستان با جنوب غربی کشور واقع است.

احمد الله احمدی معاون حاکم اقلیم غزنی گفته است که ۷۰۰ تن از شبه‌نظامیان طالبان، از پنج روز پیش، حملات خود را آغاز کردند که گزارش‌های اولیه از کشته شدن دستکم ۱۰۰ نفر حکایت می‌کند. او افزوده است که سر ۱۵تن از این قربانیان، از تنشان جدا شده است.

آقای احمدی افزوده که مسئولان ظهر جمعه با یکی از واحدهای ارتش تماس گرفتند که به آن‌ها ابلاغ شد درگیری‌ها همچنان ادامه دارد.

او افزود یک واحد کاماندوی ارتش افغانستان برای حمایت از نیروهای پلیس و سربازان ارتش، به منطقه رسیدند.

شبه نظامیان طالبان برای تصرف مناطق مهمی از اقلیم هلمند در جنوب افغانستان تلاش می‌کنند تا کشت افیون را در این مناطق از سر گیرند.

تصرف غزنی که حدود ۲۰۰ کیلومتری جنوب کابل واقع است، برای طالبان این امکان را فراهم می‌کند که گذرگاه حیاتی میان کابل و قندهار دومین شهر بزرگ افغانستان را در اختیار بگیرد. همچنین بتواند به دو اقلیم مرزی، حمله کند.