.
.
.

اشرف غنی احمدزی رسما رییس جمهوری افغانستان اعلام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان بعد ازظهر روز یکشنبه 21 سپتامبر 2014 رسماً اعلام کرد که اشرف غنی احمدزی رییس جمهور این کشور شده است.

به گزارش العربیه، یوسف نورستانی، رییس این کمیسیون درنشست خبری گفت، براساس شمارش آرا اشرف غنی احمدزی رییس جمهور افغانستان است و حکومت آینده را رهبری می کند.

نورستانی بصورت مختصر نتایج دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور را اعلام کرد اما وارد جزئیات نشد و به پرسش های خبرنگاران نیز پاسخ نداد.

انتخابات جنجالی ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 16 حمل(فروردین) سال جاری خورشیدی برگزار شد اما هیچ کدامی از هشت نامزد نتوانستند موفق شوند سرانجام انتخابات میان عبدالله و اشرف غنی به دور دوم رفت.

دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور بتاریخ 24 جوزا(خرداد) نیز برگزار شد که بعد از برگزاری انتخابات، تیم های انتخاباتی عبدالله و غنی یکدیگر خودرا به تقلب های سازمان یافته انتخاباتی متهم می کردند.

پس از مدتی روند شمارش آرا ازسوی عبدالله عبدالله تحریم شد و کار بجای رسید که سازمان ملل متحد و آمریکا برای حل بن بست انتخاباتی وارد عمل شدند.

بعد از بگومگوهای زیاد، هردو نامزد امروز یکشنبه 21 سپتامبر باهم توافقنامه حکومت وحدت ملی را امضا کردند ومبنی بر این توافقنامه، قدرت سیاسی بصورت 50+50 تقسیم گردیده است.