.
.
.

توافق نهایی نامزدان انتخابات افغانستان برهم خورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مذاکرات سیاسی دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان روز شنبه 20 سپتامبر 2014 بی نتیجه پایان یافت و توافق نهایی شب گذشته(شامگاه جمعه) این دو نامزد برهم خورد.

به گزارش العربیه به نقل از طاهر زهیر، سخنگوی تیم انتخاباتی اشرف غنی احمدزی، گفتگوهای سیاسی هردو نامزد امروز شنبه بی نتیجه پایان یافت.

زهیر افزود:"به دلیل پایان بی نتیجه دیدار دو نامزد، نشستی که قرار بود با حضور رهبران جهادی و سران دولت در ارگ ریاست جمهوری برای امضای توافق‌نامه سیاسی برگزار شود، لغو شده و برگزار نشد."

زهیر علاوه کرد، خواست های زیادی مطرح شده که بر اساس آن، انتخابات مبنای مشروعیت حکومت آینده نباشد بلکه بر مبنای توافق سیاسی باشد یا این‌که نتیجه انتخابات با تفاوت اندک و به گونه مساوی اعلام شود. این گفته ها علت سیاسی برهم خوردن توافق نهایی نامزدان شد.

ازسوی دیگر، تاهنوز اعضای ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله در این زمینه اظهار نظری نکرده اند.

تیم انتخاباتی غنی: نتایج انتخابات باید اعلام گردد

تیم انتخاباتی اشرف غنی احمدزی از کمیسیون مستقل انتخابات این کشور خواست که نتایج نهایی انتخابات را باید فردا(یکشنبه) اعلام کند و این نتایج مورد اعتماد مردم و جامعه جهانی می باشد.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نیز امروز یکشنبه اعلام کرد که نتایج نهایی دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور فردا یکشنبه صددرصد اعلام میگردد حتی یکی از نامزدان این نتایج را نپذیرد.

توافق سیاسی عبدالله و غنی دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان درشرایطی برهم خورده است که این دو نامزد شب گذشته(شامگاه جمعه) روی چگونگی تشکیل حکومت وحدت ملی باهم توافق کرده بودند و قرار بود این دو نامزد امروز بحضور رییس جمهور و سران جهادی افغانستان توافقنامه سیاسی را امضا کنند اما این نشست برگزار نشد.