.
.
.

کرزی برای شکستن بن بست انتخاباتی با عبدالله و غنی دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حامد کرزی، رییس جمهور افغانستان روز شنبه 13 سپتامبر 2014 برای شکستن بن بست انتخاباتی با دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری این کشور بصورت جداگانه دیدار کرد.

به گزارش العربیه به نقل از خبرنامه ای ارگ ریاست جمهوری افغانستان، حامد کرزی درمورد دیدارش با نامزدان گفته است:"من امروز(شنبه) با هر دو نامزد انتخابات افغانستان، اشرف غنی احمدزی و عبدالله عبدالله دیدار داشتم و در آنها اشتیاق همکاری و ایجاد فضای تفاهم را دیدم. انشاالله در یک یا دو روز آینده موضوع حل خواهد شد و توافق میان آنها نهایی خواهد شد که تقریبا نهایی هم شده."

هرچند تاهنوز جزئیات جامع درمورد نتایج دیدار کرزی با دو نامزد انتخابات افغانستان انتشار نیافته اما فاضل سانچارکی سخنگوی تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله گفته است که محور دیدار امروز شنبه کرزی با عبدالله شکستن بن بست انتخاباتی بود.

سانچارکی افزود:"محور صحبت‌ها ضرورت هرچه زودتر پایان دادن به جنجال‌های انتخابات و اعلام نتایج نهایی پس از توافق هر دو نامزد بود."

ازسوی دیگر، طاهر زهیر، سخنگوی تیم انتخاباتی اشرف غنی احمدزی گفت، حامد کرزی امروز شنبه با دو نامزد بصورت جداگانه دیدار کرد اما این دیدار نتایج خاصی به دنبال نداشت.

این درحالیست که مذاکرات سیاسی دو نامزد روی تشکیل حکومت وحدت ملی به بن بست رسیده و عبدالله عبدالله تاکید کرده است که نتایج برخواسته از انتخابات تقلبی را قبول نمی کند.

اما کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرده است که روند تفتیش آرا فردا یکشنبه به پایان میرسد و نتایج نهایی انتخابات در هفته جاری اعلام خواهد شد.