فیضی: کرزی کاخ ریاست جمهوری افغانستان را ترک نمی کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایمل فیضی، سخنگوی حامد کرزی رییس جمهوری افغانستان در گفتگو با العربیه.نت خبر ترک کاخ ریاست جمهوری از سوی کرزی را کاملاً رد کرده گفت: "کرزی به دلیل جنجال های انتخاباتی کاخ ریاست جمهوری را ترک نمی کند بلکه آمادگی میگیرد تا قدرت سیاسی را به رییس جمهور جدید این کشور تحویل دهد."

گزارش های تایید نشده حکایت از آن دارد که حامد کرزی، روز پنجشنبه 28 آگوست 2014، به دلیل جنجال های انتخاباتی قصد دارد کاخ ریاست جمهوری افغانستان را ترک کند.

فیضی ضمن تکذیب خبر ترک کاخ ریاست جمهوری از سوی کرزی گفت: "این خبر بی اساس است. دراین باره چیزی گفته نشده است اما کوج کشی رییس جمهور آماده شده است و رییس جمهور آمادگی خود را می گیرد برای رفتن از ارگ بخاطریکه طبیعی است که قبل از مراسم تحلیف رییس جمهور جدید، باید رییس جمهور قبلی ارگ ریاست جمهوری را ترک کند."

او در باره تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله، و تحریم روند تفتیش آرا گفت: "دراین زمینه ما کدام عکس العملی نداریم بخاطریکه پروسه تفتیش آرا یک پروسه تخنیکی است. دراین زمینه سازمان ملل متحد، ناظرین بین المللی و کمیسیون مستقل انتخابات دخیل هستند و آنها می توانند دراین زمینه ابراز نظر کنند چونکه تفتیش آرا یک روند تخنیکی است."

حامد کرزی به تازگی با دو نامزد انتخابات افغانستان گفتگو کرد. در مورد نتایج این گفتگو فیضی گفت: "تماس هنوزهم جریان دارد و رییس جمهور نشست های مشورتی خود را دراین زمینه داشته و این سلسله ادامه دارد. هدف این است که همکاری هردو نامزد بیشتر شود تا در نتیجه همکاری هردو کاندیدا ریاست جمهوری پروسه انتخابات زودتر به پایان برسد و رییس جمهور جدید انتخاب گردد."

او در باره اینکه آیا حامد کرزی جدیداً با بارک اوباما رییس جمهور آمریکا و سایر مقام های بلندرتبه آمریکایی در مورد اعلام نتایج انتخابات و موضوعات اخیر انتخاباتی تماس گرفته است، گفت: "دراین اواخیر تماس مستقیم میان رییس جمهور کرزی و رییس جمهور اوباما صورت نگرفته، اما اخیراً حامد کرزی درمورد انتخابات با جیمز کانینگهام سفیر آمریکا در کابل گفتگو کرده است."

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید