هشدار ستاد عبدالله عبدالله نسبت به تحریم نتایج بازشماری آرا افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فضل احمد معنوی، رییس فنی ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله روز سه شنبه 26 آگوست 2014، در یک نشست خبری گفت که اگر تا فردا صبح تمامی خواسته های این ستاد در کار شیوه ابطال آرا اجرا نشود، انتخابات را پایان یافته اعلام خواهند کرد و نتایج روند بازشماری آرا را نخواهند پذیرفت.

به گزارش سایت طلوع افغانستان، فضل احمد معنوی لایحه ابطال آرا را" مسخره" می داند و می گوید که به خواست های این ستاد انتخاباتی توجه نشده است و بازرسی ها به گونۀ فنی انجام نشده اند.

آقای معنوی می افزاید با آن که سازمان ملل متحد چندین بار وعده داده که خواسته های این ستاد را در لایحه ابطال آرا در نظر می گیرد، اما تا هنوز هیچ تغییری دراین لایحه نیامده است.

آقای معنوی برخورد در برابر بازرسی آرا را سیاسی می داند و تأکید می ورزد که گفتگو های سیاسی که "کی با کی چی" می گوید، مربوط تیم تکنیکی این ستاد نمی شود.

این درحالی ست که روز دو شنبه، کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان روند ابطال آرا را آغاز کرد. مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات می گویند که درباره سه هزار و شش صد و چهل و پنج محلی که درج ذخیره گاه اطلاعاتی این کمیسیون شده اند فیصله کرده است که تا کنون دوهزار و هشت صد و هفتاد و شش محل با اعتبار شناخته شده اند، شش صد و نود و هفت محل به بازشماری فرستاده شده اند و آرای هفتاد و دو محل دیگر باطل شناخته شده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید