رحمتی: شورای کویته پاکستان حامی اصلی شورشیان در افغانستان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سید انور رحمتی، والی ولایت غور در غرب افغانستان گفته است که بیشتر گروه های مسلح مخالفان دولت در این ولایت از سوی شورای کویته پاکستان مدیریت و رهبری می شوند.

رسانه های افغانی روز دوشنبه 25 اوت 2014 گزارش داده اند که رحمتی از دخالت کشورهای همسایه درامور امنیتی ولایت غور شدیداً انتقاد کرده و تاکید کرده است که براساس شواهد بدست آمده نشان میدهد که شورای کویته پاکستان حامی اصلی مخالفان مسلح دولت دراین ولایت است.

رحمتی براساس شواهد مذکور گفته است که حملات اخیر و کشتار غیرنظامیان در ولایت غور ازسوی شورای کویته پاکستان سازماندهی شده است.

فهیم قائم، فرمانده پلیس ولایت غور به گروه طالبان هشدار داده است که دست از جنگ بکشند درغیرآن کشته خواهند شد.

قائم خطاب به طالبان گفته است، درصورت تداوم جنگ ارتش افغان چهره اش را نسبت به طالبان تغییر داده و تمام طالبان را خواهد کشت.
قائم از تمامی طالبان در این ولایت خواسته که سلاح های خود را به زمین بگذارند و به روند صلح بپیوندند.

این درحالیست که دراین روزها میزان ناامنی و حملات طالبان دربیشتر ولایت های افغانستان افزایش یافته است که شماری از فعالان سیاسی و نظامی افغان عامل اصلی افزایش ناامنی را در طولانی شدن روند انتخابات و بن بست سیاسی دراین کشور پیوند میدهند.

اصطلاح شورای کویته اشاره ای به شورای فرماندهی طالبان به رهبری ملا عمر است که گمان می رود تحت حمایت سازمان های اطلاعاتی پاکستان در شهر کویته مرکز ایالت بلوچستان مستقر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید