تظاهرات گسترده مردم علیه طالبان درکنر افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دها تن از باشندگان ولسوالی ناری ولایت کنر افغانستان روز شنبه 16 اوت 2014 علیه گروه طالبان دست به قیام مردمی زدند.

به گزارش رسانه های افغانی، قیام کنندگان خشمگین گفته اند به هدف پاک سازی روستاهای شان از وجود طالبان دست به قیام زده و تا برآورده شدن هدف شان این قیام مردمی ادامه خواهد یافت.

قیام کنندگان از حکومت افغانستان خواسته اند که در بخش اسلحه و جنگ افزار با آنها همکاری کنند تا بتوانند با شجاعت دربرابر طالبان بجنگند.

شماری از قیام کنندگان گفتند:" ما مواشی خود را فروخته اسلحه خریداری کردیم. ما از دولت می خواهیم تا ما را در برابر طالبان با اسلحه مجهز نماید تا ما بتوانیم این ولسوالی را از وجود طالبان پاک کنیم."

یکی از این قیام کنندگان گفت:"ما از ظلم اینها(طالبان) به ستوه آمده ایم. به ما می گویند که شما حامیان دولت هستید اجازه ندارید که قریه ها و به زمین های تان بروید، رفت و آمد نکنید ما در برابر ظلم اینها قیام می کنیم."

یکی دیگر از قیام کنندگان گفت:"ما دیدیم که عساکر خارجی بشمول ولسوالی ناری از سراسر ولایت کنر خارج شدند. پس از خارج شدن عساکر خارجی طالبان بر پوسته های(پاسگاه) امنیتی نیروهای افغان حمله کردند و درگیری آغاز شد، پس از درگیری زمانیکه ما آنجا رفتیم در میان کشته شدگان طالب، پنجابی¬ها نیز بودند. یک پنجابی میاید با نیروهای افغان می جنگد، باید که ما قیام کرده و در برابر آنها بجنگیم."

درهمین حال، شجاع الملک جلاله، والی کنر افغانستان در زمینه گفت:"با ارگان های امنیتی صحبت می کنم تا با قیام کننده گان همکار شوند چرا که مردم با اسلحه دست داشته خود نمی توانند بجنگند."

ولسوالی ناری درجنوب غرب ولایت کنر قرار دارد و یکی از ولسوالی های ناامن این ولایت به شمار میرود. ولسوالی مذکور مرز مشترک با چترال و دیر پاکستان دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید