هند: خروج ارتشهای خارجی از افغانستان سبب ناامن شدن کشمیر می گردد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع هند در گزارش سالانه اش تاکید کرد که خروج نیروهای خارجی از افغانستان وضعیت امنیتی جمو و کشمیر بدتر خواهد شد.

رسانه های هندی روز پنجشنبه 14 آگوست 2014 به نقل از گزارش سالانه وزارت دفاع هند نوشتند که طالبان پس از بیرون شدن نیروهای خارجی از افغانستان، از راه پاکستان به جمو وکشمیر خواهند رفت و فعالیت‌های‌شان را در آن‌جا آغاز خواهند کرد.

کشمیر ایالتی خشونت بار میان هند و پاکستان به شمار می رود. این دو کشور برسر چگونگی اداره این ایالت تاکنون سه بار باهم جنگ کرده اند. کشمیر ایالتی است که میان هند و پاکستان قرار دارد.

وزارت دفاع هند از جامعه جهانی خواسته است که اوضاع امنیتی افغانستان رانظارت کند و هم‌زمان با خروج نیروهای خارجی از افغانستان، وضعیت امنیتی این کشور را زیرنظارت دقیق داشته باشند و به نیروهای امنیتی افغان جنگ‌افزار کمک نمایند.

این درحالیست که شورای امنیت ملی افغانستان اخیراً اعلام کرد که دراین روزها میزان حضور سربازان و مشاوران پاکستانی در صفوف طالبان برای افزایش جنگ در افغانستان افزایش یافته است.

مقام های افغان همواره گفته اند که پاکستان مکان امن برای طالبان و شبکه های تروریستی است و بیشتر حملات تروریستی در افغانستان ازسوی پاکستان سازماندهی میگردد. اما مقام های پاکستانی این اتهامات را همواره رد کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید