عبدالله: افغانستان شدیداً به حمایت جامعه جهانی نیاز دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالله عبدالله نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از جامعه جهانی خواست که به تعهدات اش در قبال حمایت از افغانستان وفادار باشد.

به گزارش العربیه به نقل از شبکه خبری CBS عبدالله تاکید کرده است که با در نظرداشت موجودیت فعلی، افغانستان شدیداً به حمایت جامعه جهانی نیاز دارد.

عبدالله گفته است:" حمایت جامعه‌ی جهانی در چنین شرایط ضروری می‌باشد تا به تعهداتی که به افغانستان کرده‌اند پابندباشند. این کمک‌ها می‌توانند شامل تقویت نهادهای امنیتی و یا بهبود وضع زندگی مردم افغانستان باشد. همچنان سرمایه‌گذاری‌های دیگر کشورها می‌تواند نقش مهم را در اقتصاد افغانستان بازی کند. چالش‌های امنیتی و فساد اداری از جمله موضوعاتی هستند که ما با آنها دست و پنجه نرم کرده و اصلاحات را به وجود خواهیم آورد."

عبدالله ادامه داده است:" ما روی چارچوب سیاسی و فنی در مورد انتخابات و حکومت وحدت ملی به تفاهم رسیده‌ایم؛ اما زمان این را به مردم افغانستان و جامعه‌ی جهانی ثابت خواهد کرد که ما چگونه منافع ملی را نسبت به منافع شخصی خود ترجیح می‌دهیم و بر تعهداتی که کرده‌ایم پابند خواهیم بود."

این درحالیست که حامد کرزی، رییس جمهور افغانستان نیز امروز پنجشنبه 14 آگوست 2014 هشدار داد که طولانی شدن بیش از حد روند انتخابات، تاثیرات بسیار منفی بر اوضاع امنیتی، اقتصادی و زندگی مردم افغانستان گذاشته است و باید تا 15 روز دیگر نتایج انتخابات اعلام گردد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید