وزیرخارجه آمریکا با رییس جمهور افغانستان دیدار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان کری، وزیرخارجه آمریکا روز جمعه 08 اوت 2014 با حامدکرزی رییس جمهور افغانستان درکابل دیدار کرد.

به گزارش العربیه به نقل از سایت ارگ ریاست جمهوری افغانستان، حامد کرزی دراین دیدار تاکید کرده است نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور باید به زودی اعلام گردد.

کرزی گفته است طولانی شدن روند انتخابات و عدم اعلام نتایج نهایی سبب بدترشدن اوضاع اقتصادی و امنیتی در افغانستان شده است و میزان حملات و فعالیت "تروریستان خارجی" دراین کشور نیز افزایش یافته است.

جان کری ناوقت شام گذشته(شامگاه پنجشنبه) با عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بصورت جداگانه دیدارکرد و این مذاکرات امروزجمعه 08 اوت نیز ادامه دارد.

هرچند تاهنوز اطلاعاتی دقیق درمورد مذاکرات جان کری و نامزدان انتخابات افغانستان چیزی انتشار نیافته اما منابع اطلاعاتی درکابل تایید کرده اند که چگونگی تشکیل "دولت وحدت ملی" و سرعت بخشیدن روند تفتیش صددرصدی آرا محور اصلی این مذاکرات بوده است.

جان کری، وزیرخارجه آمریکا ناوقت دیروز پنجشنبه برای حل اختلافات سیاسی و انتخاباتی وارد کابل پایتخت افغانستان شد و قرار است این بار تمام گفته های ناتمام خودرا درمورد تقویت بخشیدن توافق سیاسی میان دو نامزد انتخابات این کشور را تمام کند.

یک مقام بلندرتبه وزارت خارجه آمریکا با جان کری وارد کابل شده گفته است:"ما می خواهیم تا رییس جمهور جدید افغانستان پیش از برگزاری نشست سران کشورهای عضو ناتو در اوایل ماه سپتامبر سال جاری مشخص شود تا در راس یک حکومت وحدت ملی در این نشست شرکت کند".

جان کری، وزیر خارجه آمریکا چهار هفته پیش نیز برای حل بحران انتخاباتی وارد کابل شد و با ایجاد توافق سیاسی(تشکیل حکومت وحدت ملی) میان دو نامزد و تفتیش صددرصدی تمام آرا بحران انتخاباتی این کشور را حل کرد.

دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان بتاریخ 16 حمل(فروردین) و دور دوم بتاریخ 24 جوزا(خرداد) سال جاری خورشیدی برگزار شد و تاهنوز رییس جمهور جدید این کشور معلوم نشده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید