هیگل: ناامنی افغانستان تصمیم خروج سربازان آمریکایی را تغییر نمیدهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام های عالی رتبه نظامی آمریکا اعلام کرده اند که واشنگتن برنامه بیرون شدن سربازان اش را از افغانستان براساس تغییر وضعیت امنیتی تغییر نمیدهد.

رسانه های آمریکایی روز پنجشنبه 07 اوت 2014 با انتشار گزارشی نوشتند که چگ هیگل، وزیر دفاع آمریکا گفته است که تصمیم باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا درمورد خروج سربازان آمریکایی از افغانستان تغییر نخواهد کرد.

اوباما اخیراً اعلام کرد که تا ختم سال 2015 میلادی تنها پنج هزار سرباز آمریکایی در افغانستان باقی می مانند و بعد از سال 2016 میلادی یک هزار سرباز آمریکایی برای مشوره دهی با ارتش افغان و تأمین امنیت اماکن دیپلماتیک آمریکا دراین کشور باقی خواهند ماند.

هیگل افزود، پیشنهادهای ارایه شده در مورد تجدید نظر در مورد خروج نیروهای امریکایی از افغانستان، ارادۀ واشنگتن را تغییر نخواهد داد.

چگ هیگل درشرایطی برعدم تغییر تصمیم باراک اوباما مبنی برخروج نیروهای آمریکایی از افغانستان تاکید کرده که مجلس سنا آمریکا اعلام کرده است که با توجه به ناامنی‌های اخیر در افغانستان زمان خروج نیروهای امریکایی از افغانستان باید تا سال 2016 میلادی تمدید شود.

ازسوی دیگر، وزیر دفاع آمریکا در مورد کشته شدن بلندرتبه ترین مقام نظامی آمریکا در کابل اشاره نموده گفت، اینگونه حملات ارادۀ امریکا بر ادامه‌ی همکاری اش با افغانستان را ضعیف نخواهد کرد

یک سرباز افغان روز سه شنبه هفته جاری در دانشگاه نظامی کابل بر سربازان خارجی آتش گشود که درنتیجه هارلاد گرین یک مقام ارشد نظامی آمریکایی کشته شد و 15 تن دیگر زخمی گردیدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید