تظاهرات مردم هرات در اعتراض به کشته شدن چهارغیرنظامی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

صدها تن از باشندگان ولسوالی شیندند ولایت هرات درغرب افغانستان روز سه شنبه 05 اوت 2014 در حالی که جنازه چهارتن از بستگان شان را حمل میکردند درمقابل دفتر والی هرات تجمع نموده و دست به تظاهرات زدند.

به گزارش العربیه به نقل از رسانه های افغانی، معترضان خشمگین اجساد کشته شدگان را در مقابل دفتر والی هرات بردند و گفتند:"این یک جنایت است و ازحکومت افغانستان میخواهیم تا جواب این جنایت نیروهای خارجی درولسوالی شیندند هرات را بدهد."

آنها تاکید کردند که یک مرد همراه همسر و دو پسر 18 و چهار ساله اش شامگاه دوشنبه 4 اوت زمانی آماج تیراندازی چرخبال نیروهای خارجی قرار گرفتند که بردو موتورسیکلت سوار بودند.

ازسوی دیگر، اصیل الدین جامی، معاون والی هرات کشته شدن چهار عضو یک خانواده را شدیداً محکوم کرده گفت، تمام قربانیان این رویداد غیرنظامیان بوده اند.

جامی با گرفتن پیام اعتراضیه معترضان تعهد کرد که این پیام را به ریاست جمهوری افغانستان، نهادهای امنیتی و نیروهای بین المللی دراین کشور می فرستد.

نیروهای بین المللی مستقر در افغانستان تاهنوز در این زمینه اظهار نظری نکرده اند.

ولسوالی شیندند در جنوب شهر هرات یکی از ولسوالی های ناامن به شمار میرود که مخالفان مسلح دولت درشماری از روستاهای آن ولسوالی فعالیت دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید