بریتانیا: اگر طالبان به قدرت برسد سربازان خارجی باردیگر وارد افغانستان خواهند شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنرال پیتروال، فرمانده ستاد مشترک ارتش بریتانیا به تازه گی گفت اگر طالبان باردیگر در افغانستان به قدرت برسد، نیروهای بریتانیایی دوباره به این کشور بازخواهند گشت.

به گزارش العربیه به نقل از خبرگزاری فرانسه، جنرال پیتروال گفت:"هرچند من باور دارم که تا پایان امسال و پس از خروج نیروهای خارجی از افغانستان، نیروهای امنیتی افغانستان، توان تامین امنیت کشور شانرا دارند؛ اما اگر وضعیت امنیتی در افغانستان تغییر کند و طالبان و شبکه‌‍‌ی حقانی به ایجاد لانه‌ها آغاز کنند و شماری از مناطق را تصرف کنند، سربازان بریتانیا دوباره برای مبارزه باهراس افگنی و کمک به نیروهای افغانستان برخواهند گشت."

قرار است در ختم سال جاری میلادی تمام نیروهای خارجی از افغانستان بیرون شوند و مسئولیت امنیتی سراسر افغانستان را ارتش افغان به عهده گیرد.

اما گزارش های وجود دارد که در این روزها پیشروی طالبان در مناطق مختلف افغانستان افزایش یافته است و شماری از مقام های محلی افغانستان از حمایت طالبان ازسوی کشور پاکستان ابراز نگرانی کرده اند.

شورای امنیت ملی افغانستان نیز به تازه گی از افزایش حضور نظامیان و مشاوران پاکستانی در صفوف طالبان خبر داده اند.

این در حالیست که جنرال جان کمپبل، نامزد فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان گفته است که در آستانه خروج نیروهای خارجی از افغانستان عملیات جنگی طالبان افزایش نیافته است.

جنرال کمپبل در پنتاگون به خبرنگاران گفت، گزارش های مبنی بر اینکه همزمان با خروج نیروهای خارجی از افغانستان فعالیت طالبان نیز افزایش یافته درست نیست بلکه یک گزارش اغراق آمیز و تبلیغاتی می باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید