ژنرال کمپبل: گزارش ها مبنی به پیشروی طالبان یک تبلیغات است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنرال جان کمپبل، نامزد فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان گفته است که در استانه خروج نیروهای خارجی از افغانستان عملیات جنگی طالبان افزایش نیافته است.

به گزارش شبکه خبری ABC جنرال کمپبل درپنتاگون به خبرنگاران گفت، گزارش های مبنی براینکه همزمان با خروج نیروهای خارجی از افغانستان فعالیت طالبان نیز افزایش یافته درست نیست بلکه یک گزارش اغراق آمیز و تبلیغاتی می باشد.

براساس گزارش ها، گروه طالبان از پایگاه‌های خود در مناطق دورافتاده جنوب افغانستان پیشروی کرده و مناطق استراتژیک اطراف کابل و همچنین دیگر نقاط افغانستان را تصرف کرده‌اند.

اما جنرال کمپبل این گزارش را یک تبلیغات خوانده گفت، طالبان میخواهند با چنین تبلیغات مردم افغان را دچار وحشت کرده تا از این شبه‌ نظامیان حمایت کنند.

جنرال کمپبل گفت:" البته نگرانی‌های بسیاری نیز در پی افزایش تعداد غیرنظامی‌هایی که مورد حمله قرار می‌گیرد و کشته می‌شوند، وجود دارد، اما تفاوت اساسی میان جنگ کنونی و زمانی که من در سال 2011 میلادی نیروها را در افغانستان فرماندهی می‌کردم، وجود دارد."

او ادامه داد:"طالبان در آن زمان می‌توانستند مناطق و مکان‌هایی را تصرف و حفظ کند اما در حال حاضر نیروهای امنیتی افغان معمولاً قادرند تا به سرعت مناطق تصرف‌شده را باز پس گیرند."

جنرال جان کمپبل، درحال حاضر فعالیت خودرا به عنوان معاون رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا خاتمه داده و قرار است درختم ماه جاری میلادی به عنوان فرمانده نیروهای خارجی درافغانستان فعالیت نماید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید