حکمتیار برای پیوستن به حکومت آینده با عبدالله و غنی درحال مذاکره است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی برای پیوستن اش در حکومت آینده با نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان درحال مذاکرات است.

یکی از رهبران حزب اسلامی که نخواسته نامش گرفته شود به روزنامه پاکستانی اکسپرس تریبیون گفته است که گلبدین حکمتیار درحال مذاکره با عبدالله عبدالله و اشرف غنی دونامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان برای یافتن گزینه ای پیوستن و همکاری با حکومت آینده می باشد.

منبع مذکور گفته است:"مذاکرات میان حزب اسلامی و دو نامزد برای یافتن گزینه ای برای همکاری های آینده و احتمال پیوستن به دولت جدید برگزار شده بود، اما تا کنون به توافقاتی دست نیافته اند و گفتگو های بیشتر درماه جاری درکابل برگزار خواهد شد."

منبع نامبرده تاکید کرده است:"نیروهای خارجی باید افغانستان را ترک کنند، رهبر جدید نباید توافقنامه امنیتی را امضا کند و یک دولت اسلامی در افغانستان ایجاد شود."

براساس منبع مذکور، حزب اسلامی گلبدین حکمتیار با اشرف غنی احمدزی یکی از دو نامزد انتخابات افغانستان به تفاهم رسیده است که اشرف غنی نیز خواستار نقش فعال حزب اسلامی حکمتیار در حکومت آینده است.

براساس گزارش ها، غیرت بهیر، ازطرف حزب اسلامی گلبدین حکمتیار این مذاکرات را با نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پیش می برد.

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در دور اول انتخابات ریاست جمهوری افغانستان از نامزدی قطب الدین هلال حمایت کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید