معاون دوم رییس جمهور افغانستان به تقلب انتخابات متهم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم انتخاباتی عبدالله عبدالله روز یکشنبه 03 اوت 2014 یک نوارصوتی منسوب به کریم خلیلی، معاون دوم حامد کرزی رییس جمهور افغانستان را به دسترس رسانه ها قرار داده و مدعی شد که آقای خلیلی در تقلب انتخابات نقش داشته است.

به گزارش العربیه به نقل از نصرالله بریالی ارسلایی، رییس ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله امروز یکشنبه در نشست خبری در کابل گفت، این نوار صوتی واقعی است و نشان میدهد که کمیسیون نام نهاد انتخابات آلت دست حکومت است و در انتخابات به نفع اشرف غنی احمدزی تقلب کرده است.

بریالی ارسلایی افزود: "آقای خلیلی این صحبت‌ها را در یک نشست خاص و محرمانه مطرح کرده و از افراد حاضر در این نشست خواسته که این صحبت ها به بیرون نباید درز کند."

براساس ادعای ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله، کریم خلیلی در این نوارصوتی گفته است: "می‌خواهم به طور واضح و یقین بگویم که پیروزی از آن تیم شما و نامزدی است که شما به آن اعتماد دارید. می‌خواهم پیشاپیش به آقای سرور دانش (معاون دوم اشرف‌غنی احمدزی) که در این پیروزی در میان شماست، تبریک بگویم."

دراین نوار صوتی منسوب به کریم خلیلی گفته شده است:"من هم صحبت‌هایی با جلالتماب رئیس جمهوری افغانستان داشتم و هم با دوستان جهانی و دوستان بین‌المللی ما به ما وعده کردند که با استفاده از هر ابزار و فرصتی باید به نفع این تیم استفاده صورت گیرد ولو که این ابزار خلاف سازوکارهای انتخاباتی باشد."

ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله از جامعه جهانی خواسته است که درمورد نقش خود در روند انتخابات افغانستان توضیع بدهند.

این درحالیست که ستاد انتخاباتی عبدالله درگذشته نیز نوارصوتی منسوب به دبیرخانه کمیسیون مستقل انتخابات و سایر مقام های دولتی افغان پخش کرده و مدعی شد که در انتخابات ریاست جمهوری این کشور تقلب سازمان یافته و گسترده ای صورت گرفته است.

هرچند تاهنوز جنجال های انتخاباتی میان دو تیم انتخاباتی حل نگردیده است و امروز یکشنبه روند تفتیش آرا بدون حضور ناظران عبدالله عبدالله آغاز شد.

قرار است جان کری، وزیر خارجه آمریکا در آینده نزدیک دوباره وارد کابل شود و جنجال های باقیمانده میان دو نامزد را حل نماید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید