قطره: ایران عامل اصلی ترور و کشتار هدفمند درهرات افغانستان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

این روزها میزان ترور و کشتار زنجیره ای و هدفمند درشهر هرات در غرب افغانستان افزایش یافته است. مقام های امنیتی این شهر ایران را عامل اصلی ترور و کشتار هدفمند دراین ولایت می خوانند.

به گزارش رسانه های افغانی، سمیع الله قطره، فرمانده پلیس ولایت هرات امروز یکشنبه 03 اوت 2014 درنشستی خبری مدعی شد که مدارک و شواهدی به دست آمده که نشان می دهد ایران در کشتار زنجیره ای و هدفمند در ولایت هرات نقش اصلی را دارد و آن را سازماندهی می کند.

قطره افزود، ایران شماری از مخالفان مسلح دولت را آموزش داده و در ولسوالی های پشتون زرغون و گذره هرات جابجا کرده است تا نیروهای امنیتی افغان و شخصیت های با نفوذ این ولایت را آماج قرار دهند.

فرمانده پلیس ولایت هرات مدعی شد که ایران دربدل کشتار نیروهای امنیتی و افراد با نفوذ دراین ولایت به شبکه های تروریستی پول می دهد.

افزایش روز افزون ترور و کشتار هدفمند درهرات باعث نگرانی بسیار جدی برای شهروندان این شهر شده است که براساس اطلاعات منابع موثق درهرات، از اول سال جاری خورشیدی تاکنون درحدود 90 نفر از نیروهای امنیتی، مقام های بلندرتبه دولتی و افراد با نفوذ هرات از سوی افراد مسلح ناشناس کشته شده اند.

این درحالی است که سید وحید قتالی، رییس شورای ولایتی هرات چند روز پیش پاکستان را عامل اصلی کشتار هدفمند درهرات عنوان کرده بود.

مقام های کنسولکری ایران و پاکستان درهرات تاهنوز دراین زمینه اظهار نظری نکرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید