فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • جیم مورن: اگر آمریکا نمی بود افغانستان زیرپای روسیه خرد می شد

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  جیم مورن یکی از اعضای ارشد کنگره آمریکا گفته است اگر همکاریهای مالی آمریکا با افغانستان نمی بود کابل زیرپای مسکو خرد می شد یا به دست پاکستان و طالبان می افتاد.

  به گزارش رسانه های آمریکایی، جیم مورن، حامد کرزی رییس جمهور افغانستان را به سیاست دوگانه متهم کرده میگوید، حامد کرزی برای حل بحران انتخاباتی از آمریکا کمک خواست و بعداً با مداخله خارجیان درانتخابات واکنش نشان داد.

  جیم مورن گفت:"این‌جاست که او موقف دوگانه دارد و با تزویر پیش می‌رود. بله، ما پادرمیانی کردیم، ما به نمایند‌گی از حامد کرزی و ازبهر دموکراسی، آزادی و حقوق بشر و نیز برای سیاستِ همه شمول بودن، پادرمیانی کردیم. این از دید من یک پادرمیانی مثبت بود."

  باراک اوباما رییس جمهور آمریکا یک هفته پیش برای حل بن بست انتخاباتی افغانستان جان کری وزیرخارجه آمریکا را به کابل فرستاد.

  هردو نامزد انتخابات افغانستان با میانجیگری جان کری و یان کوبیش فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد درکابل روی تشکیل حکومت وحدت ملی و تفتیش صد درصدی آرا توافق کردند.

  روند تفتیش تمام آرا روز پنجشنبه هفته گذشته آغاز شد. کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد که روند تفتیش آرا به دلیل اختلاف میان ستادهای انتخاباتی برای مدتی متوقف شد.

  نورمحمد نور سخنگوی این کمیسیون بعدازظهر امروز یکشنبه اعلام کرد که اختلاف میان هردو ستاد انتخاباتی حل گردیده و روند تفتیش آرا مجدداً آغاز گردید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران