فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • انتقاد شدید ژنرال دانفورد از اعلام خروج کامل سربازان آمریکایی از افغانستان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  جنرال جوزف دانفورد، فرمانده نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در افغانستان از تصمیم کاخ سفید مبنی بر خروج کامل سربازان آمریکایی تا سال 2017 میلادی از افغانستان شدیداً انتقاد کرد.

  به گزارش العربیه به نقل از رسانه های افغانی، دانفورد گفت، بعد از خروج سربازان آمریکایی، ارتش افغان توانایی انجام عملیات مؤثر علیه طالبان و سایر جنگجویان را ندارد.

  دانفورد درمورد اعلام تصمیم کاخ سفید مبنی بر خروج کامل سربازان آمریکایی از افغانستان گفت:"ما همه کسانی که دریونیفورم نظامی هستیم، به شمول افغان ها ترجیح می دادیم که این مسأله قدری بیشتر بدون ابهام و دوپهلو می بود."

  جنرال دانفورد این گفته ها را در جلسه ای برای تقرر اش به عنوان فرمانده نیروهای دریایی درمجلس سنای آمریکا برگزار شده بود بیان کرد.

  قرار است درختم سال 2014 میلادی سربازان خارجی بصورت کامل افغانستان را ترک کنند و مسئولیت امنیتی سراسر این کشور را ارتش افغان به عهده گیرد.

  باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا درماه مه سال جاری میلادی رسماً اعلام کرد که بعد ازسال 2014 میلادی 9800 سرباز آمریکایی در افغانستان باقی می مانند و این سربازان تا پایان سال 2016 بصورت تدریجی بیرون می شوند.

  اوباما تاکید کرد که بعد ازسال 2016 میلادی فقط 1000 سرباز آمریکایی برای مشوره دهی ارتش افغان و تأمین امنیت اماکن دیپلماتیک آمریکا در این کشور باقی خواهند ماند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران