فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حمله به فرودگاه کابل با کشته شدن تمام مهاجمان پایان یافت

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  گروهی از مهاجمان انتحاری بامداد روز پنجشنبه 17-07-2014 به فرودگاه بین المللی کابل حمله کردند که بعد از پنج ساعت درگیری با ارتش افغان سرانجام تمام مهاجمان کشته شدند.

  به گزارش العربیه، مقام های امنیتی کابل، اعلام کردند، مهاجمان انتحاری ساعت 4:30 بامداد امروز دریک ساختمان نیمه کاره در نزدیکی فرودگاه بین المللی کابل جابجا شده و از آن جا بخش نظامی این فرودگاه را آماج تیراندازی قرار میدادند.

  صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله(کشور) افغانستان در صفحه تویترش نوشت، شمار مهاجمان به شش نفر میرسید که درجریان حمله به زبان "اردو" صحبت میکردند. اردو زبان رسمی پاکستان می باشد.

  درهمین حال، حشمت الله استانکزی، سخنگوی فرماندهی پلیس کابل میگوید، دراول یک موتر(خودرو) پٌر از مواد انتحاری در ساحه"قصبه" در نزدیکی دروازه شمالی فرودگاه کابل انفجار داده شد و پنج مهاجم دیگر وارد یک ساختمان نیمه کاره شدند.

  استانکزی افزود، مهاجمان مجهز با سلاح های سبک و سنگین بودند که دراین درگیری یک سرباز پلیس زخمی گردید و شش مهاجم انتحاری کشته شدند. اما به هواپیماهای فرودگاه کابل کدام صدمه ای نرسیده است.

  مسئولان فرودگاه کابل میگویند تمام هواپیماهای که قصد نشست را داشتند به فرودگاه های هرات و مزارشریف هدایت داده شده اند.

  گروه طالبان با انتشار خبرنامه ای مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است و مدعی است که این حمله تلفات وخسارات سنگینی را درقبال داشته است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران