فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • حمله طالبان به کاروان نیروهای محافظ رییس جمهور افغانستان

  منبع: دبی-العربیه.نت فارسی

  گروه طالبان روز پنجشنبه 17 ژوئیه 2014 در ولایت پکتیا افغانستان برکاروان نیروهای محافظ حامد کرزی رییس جمهور افغانستان حمله کرد.

  به گزارش العربیه به نقل از ایمل فیضی، سخنگوی حامد کرزی، براثر درگیری میان طالبان و نیروهای محافظتی کرزی، چهار محافظ امنیتی زخمی شده اند.

  فیضی افزود، این نیروهای امنیتی حامد کرزی امروز پنجشنبه بسوی ولسوالی ارگون ولایت پکتیکا درحرکت بودند تا زمینه سفر رییس جمهور کرزی برای دیدن از محل انتحاری در بازار ولسوالی ارگون را فراهم سازند.

  قرار است حامد کرزی از محل انتحاری بازار ارگون ولایت پکتیکا دیدن کند و با قربانیان این رویداد غم شریکی نماید.

  حمله انتحاری روز سه شنبه هفته جاری در بازار ولسوالی ارگون ولایت پکتیکاى افغانستان 89 نفر کشته و 42 نفر دیگر زخمی گردیدند. براساس گفته مقام های افغان بیشتر قربانیان این رویداد غیرنظامیان بودند.

  شبکه حقانی و استخبارات پاکستان عاملان این حمله اند

  ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان اعلام کرده است که حمله انتحاری در بازار ولسوالی ارگون ولایت پکتیکا ازسوی شبکه حقانی و به همکاری استخبارات پاکستانی انجام شده بود.

  این ریاست تایید کرده است که فردی به نام"بلال" که از فرمانده ارشد شبکه حقانی می باشد در میرانشاه به همکاری سازمان استخباراتی پاکستان این حمله انتحاری را سازماندهی کرده بود. اما مقام های پاکستانی تاکنون دراین زمینه اظهار نظری نکرده اند.

  این درحالیست که دراین روزها میزان ناامنی درکابل و ولایت های افغانستان شدیداً بالا گرفته است که امروز گروهی از مهاجمان انتحاری به فرودگاه بین المللی کابل حمله کردند که با کشته شدن تمام مهاجمان این حمله پایان یافت.

  روزگذشته نیز خودروی حامل کارمندان ریاست جمهوری افغانستان آماج انفجاربمب کنار جاده ای قرار گرفت که درنتیجه دو نفر از کارمندان بخش مطبوعاتی ریاست جمهوی این کشور کشته شدند و پنج تن دیگر زخمی گردیدند.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران