.
.
.

افغانستان 500 هزار دلار آمریکایی به نوار غزه کمک می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

حامد کرزی، رییس جمهور افغانستان روز چهارشنبه 16 ژوئیه 2014 طی یک جلسه ای اعلام کرد که افغانستان برای همدردی و غم شریکی با مردم مسلمان فلسطین مبلغ 500 هزار دالر آمریکایی به باشندگان غزه کمک می کند.

به گزارش سایت ارگ ریاست جمهوری افغانستان، دراین جلسه معاونان ریاست جمهوی، مشاور امنیت ملی، وزرای خارجه و مالیه(دارایی) این کشور حضور داشتند.

حامد کرزی حملات اسرائیل به نوار غزه را که درآن مردم بی گناه کشته می شوند شدیداً محکوم کرد.

درخبرنامه ای ریاست جمهوری افغانستان آمده است:"جلسه فیصله نمود تا مبلغ 500 هزار دالر امریکایی از بودجه دولت، به عنوان کمک بشری و غمشریکی مردم افغانستان با شهروندان شریف غزه، صورت گیرد."

روز یکشنبه هفته جاری نیز صدها تن از باشندگان ولایت ننگرهار در شرق افغانستان تظاهرات ضد اسرائیل را به راه انداخته بودند.

آنها دراین تظاهرات حملات اسرائیل به نوار غزه را محکوم کردند و از سازمان ملل متحد و کنفرانس اسلامی خواستند که بزودترین فرصت این قضیه را حل کنند.

این درحالیست که ارتش اسرائیل امروز چهارشنبه به بیش از 100 هزار نفر از فلسطینی‌های شرق غزه هشدار داده که خانه‌های خود را ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ارتش اسرائیل با پخش اطلاعیه هایی بر فراز مناطق "حی الزیتون" و دیگر مناطق جنوب شرقی نوار غزه به ساکنان آن مناطق هشدار داده که خانه های خود را ترک کنند.

در این بیانیه ها ارتش اسرائیل گفته است که نیروهایش به زودی دست به حملاتی خواهند زد، لذا از ساکنان جنوب شرق غزه خواسته تا خانه‌ های خود را ترک کنند.

همچنین ارتش اسرائیل با ارسال پیامک هایی از طریق مبایل به ساکنان شرق از آنها خواسته است تا از ساعت 8 بامداد چهارشنبه خانه هایشان را ترک کنند.